Naturalne suplementy diety, witaminy i minerały

Suplementy diety to produkty, których zadaniem jest uzupełnianie codziennej diety w niezbędne witaminy i minerały. Nie są to leki, jednak należy zwracać uwagę na ich skład i sposób produkcji.

Wyróżniamy suplementy naturalne oraz syntetyczne. Pierwsze z nich otrzymuje się z wyciągu z różnych produktów spożywczych – ziół, liści, kwiatów, owoców, a nawet ryb. Z kolei suplementy syntetyczne produkowane są w laboratoriach. Zdrowy suplementy diety cechują się wyższą przyswajalnością przez organizm, w związku z czym zalecane dzienne dawki często są mniejsze niż w przypadku ich syntetycznych odpowiedników.

Czym są naturalne suplementy?

Zarówno sztuczne, jak i organiczny suplementy, występują w formie tabletek, kapsułek, drażetek, płynów, kropli czy granulatu do bezpośredniego spożywania lub rozpuszczania w płynie. Niezależnie od tego, czy stosujesz syntetyczne, czy też naturalne suplementy, koniecznie postępuj zgodnie z instrukcją dawkowania zaleconą przez producenta.

Wyświetla 1 - 25 z 25 produktów

Jakimi witaminami i minerałami warto wspomagać organizm?

W zależności od tego, czego potrzebuje Twój organizm, po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą możesz zdecydować się na naturalne suplementy witaminowe lub mineralne. Wysokiej jakości suplement dobrany do Twoich potrzeb może znacznie poprawić Twoje samopoczucie oraz stan zdrowia!

Przykładowo – acerola w proszku to cenne źródło witaminy C, która może wspomagać pracę układu odpornościowego Twojego organizmu i chronić przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Dodatkowo, jako znany antyoksydant, opóźnia proces starzenia skóry, a więc może okazać się niezastąpionym sojusznikiem w walce ze zmarszczkami.

Z kolei naturalny wapń z muszli ostryg, w połączeniu z witaminami K2 i D3, może wspierać prawidłowe funkcjonowanie mięśni oraz kości. Witamina D3 poprawia wchłanianie wapnia, dzięki czemu pomaga utrzymać zdrowe zęby. Wapń może przyczyniać się też do właściwej pracy enzymów trawiennych.

Spirulina natomiast to niebieska alga z grupy sinic o wyjątkowych właściwościach. Należy do kategorii superfood, która obejmuje naturalne, nieprzetworzone produkty bogate w składniki pozytywnie wpływające na organizm. Suplementacja spiruliny wspomaga metabolizm i proces usuwania toksyn. Substancja może też wykazywać działanie antybakteryjne i ochronne przed wolnymi rodnikami.

Jakie naturalne suplementy oferuje sklep Naturalnie Zdrowe?

W asortymencie sklepu Naturalnie Zdrowe znajdziesz różnego rodzaju suplementy, które uzupełniają podstawowe mikroelementy, takie jak witaminy C i D3 czy witaminy z grupy B. Możesz też sięgnąć na przykład po suplementy z magnezem, cynkiem czy wapniem.

W ofercie sklepu Naturalnie Zdrowe dostępne są także m.in. siarka organiczna, ashwagandha, maślan sodu i acerola. Nie zastąpią one pełnowartościowych posiłków, jednak będą doskonałym uzupełnieniem codziennej diety w niezbędne witaminy i minerały oraz pomogą ustrzec się ich groźnych niedoborów.

Pamiętaj również, że choć suplementy diety dostępne są teraz w wielu sklepach i aptekach, należy kupować je tylko w sprawdzonych miejscach. To da Ci gwarancję, że zaopatrzysz się w produkty wysokiej jakości – takie jak te dostępne w Naturalnie Zdrowe. Nasz sklep z naturalnymi suplementami oferuje Ci w pełni wartościowe produkty z zaufanych źródeł.

Produkt dodany do porównania