Minerały 
5 products

Minerały

CZDA to pojęcie oznaczające czystość substancji, czyli wagową zawartość głównej substancji stanowiącej dany produkt. Produkty CZDA to najbardziej “czyste” produkty bez żadnych dodatków i domieszek.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo naturalną sodę oczyszczoną CZDA zwaną również wodorowęglanem sodu lub bikarbonatem. Soda oczyszczona naturalnie występuje w złożach mineralnych oraz osadach wód słodkich i gruntowych. Posiada krystaliczną strukturę, a jej kryształki łatwo rozpuszczają się w wodzie.

Soda oczyszczona znalazła szerokie zastosowanie w lecznictwie, kuchni, kosmetyce oraz jako środek czyszczący, który pozwala na skuteczne i tanie usunięcie zabrudzeń, a także wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów w domu. Za pomocą sody można przygotować naturalny proszek do pieczenia w warunkach domowych. Najczęściej sodę oczyszczoną dodaje się do wypieków. Wodorowęglan sodu nadaje ciastu intensywniejszy kolor i chroni przed jego pękaniem podczas pieczenia. Oprócz dodatku do wypieków, sodę można wykorzystać przy smażeniu ryb. Obtoczenie ryby w sodzie sprawi, że będzie miała ona mniej intensywny zapach.

Soda oczyszczona jest naturalnym preparatem stosowanym nie tylko w kuchni, ale również w lecznictwie i kosmetyce. W medycynie sodę oczyszczoną już od dawna stosuje się jako preparat mający na celu złagodzenie objawów bólu gardła. Niektórzy upatrują w niej także zbawienny środek na zgagę, zwłaszcza w połączeniu z sokiem z cytryny. Przyjmowana regularnie pomiędzy posiłkami ma na celu zneutralizować oddziaływanie kwasów żołądkowych. W kosmetyce wodorowęglan sodu wykorzystywany jest między innymi jako pasta do zębów, świetny wybielacz, który redukuje kamień nazębny i odświeża oddech, środek pozwalający na wyzbycie się nieprzyjemnych zapachów, na przykład potu.

Soda oczyszczona CZDA dostępna w sklepie Naturalnie Zdrowe to starannie wyselekcjonowany produkt beż żadnych zanieczyszczeń i szkodliwych substancji. Czysta soda to cenny składnik użyteczny w wielu aspektach naszego życia.

Wyświetla 1 - 5 z 5 produktów
Produkt dodany do porównania