Otręby i płatki

Moc zdrowia w otrębach i płatkach. Otręby i płatki pochodzą zwykle ze zbóż różnego rodzaju - owsa, gryki, orkiszu. Mogą być dodawane do wypieków, w tym między innymi do pieczywa. Zawartość wielu ważnych składników odżywczych czyni z nich zdrowe produkty spożywcze.

Otręby to inaczej otoczka ziaren zbóż, która charakteryzuje się niską kalorycznością. Są to właściwie odpady, które powstają przy wytarzaniu m.in. mąki. Mogą one być spożywane w postaci czystych otrębów, jak i po przetworzeniu w płatki, które również są bardzo zdrowym, dietetycznym pożywieniem. Mają różne działanie, w zależności od rodzaju ziarna, z którego je uzyskano.

Nasz sklep ze zdrową żywnością oferuje klientom między innymi:otręby orkiszowe,płatki drożdżowe,musli jaglane,płatki jaglane, owsiane górskie, orkiszowe i gryczane,musli pełnoziarniste z chia i goji,otręby owsiane,płatki żytnie.

Największą popularnością wśród kupujących cieszą się otręby owsiane, będące bogatym źródłem błonnika, potasu, fosforu, żelaza, magnezu, cynku, a także kwasu foliowego i pantotenowego.Z kolei płatki owsiane, powstające w wyniku obróbki ziaren owsa bez rozdrabniania, mają bogatą zawartość mikroelementów. Są źródłem cennych węglowodanów, błonnika, białka, tłuszczów, magnezu, potasu, fosforu i żelaza oraz witamin: kwasu foliowego i pantotenowego.

Zachęcamy do spróbowania tych i innych produktów z kategorii otręby i płatki.

Wyświetla 1 - 12 z 12 produktów
Produkt dodany do porównania