Owoce suszone

Aktywne filtry

Owoce suszone

Suszone owoce kojarzą się z zimą i kompotem z suszu podawanym podczas wigilijnej kolacji, ale czy to oznacza, że możemy sięgać po nie jedynie wtedy, kiedy robi się chłodniej? Oczywiście, że nie! Chociaż obecnie dostęp do świeżych owoców mamy praktycznie przez cały rok, również suszone owoce mogą znaleźć miejsce w naszym jadłospisie. Dlaczego? Co sprawia, że suszone owoce są tak dobre dla naszego zdrowia?

Dlaczego warto jeść suszone owoce?

Spora liczba osób pragnących zrzucić zbędne kilogramy unika suszonych owoców, twierdząc, że niczym nie różnią się od sklepowych słodyczy. To prawda, suszone owoce zawierają sporo cukrów prostych, ale oprócz tego są również bogate w witaminy i minerały, a także wartościowy błonnik. Pod względem wartości odżywczych niemal w niczym nie ustępują swoim świeżym odpowiednikom, a wręcz mogą być dla nich doskonałym zamiennikiem. Zwłaszcza zimą, gdy świeże owoce dostępne w sklepach trudno uznać za produkty wysokiej jakości. Dodatkowo owoce suszone są idealnym zamiennikiem cukierków i ciasteczek, i świetnie zaspokajają ochotę na coś słodkiego. Owoce suszone, m.in. morele suszone, daktyle, figi suszone, chipsy bananowe to również doskonały dodatek do owsianki i zdrowych wypieków. Suszone owoce mogą z powodzeniem zastąpić także cukier w domowych wypiekach. Żeby jednak w pełni skorzystać z dobrodziejstw, które przynoszą suszone owoce, należy wybierać produkty wysokiej jakości.

Ekologiczne suszone owoce niesiarkowane

Takie owoce znajdą Państwo u nas! Nasz sklep ze zdrową żywnością Naturalnie Zdrowe oferuje produkty najwyższej jakości. Dostępne na naszej stronie bio suszone owoce są niesiarkowane, ekologiczne oraz bez dodatku szkodliwych konserwantów. Na uwagę zasługuje nie tylko jakość naszych suszonych owoców, ale również ich przystępna cena. Zapraszamy na zakupy!

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło