Na co pomaga tarczyca bajkalska i jak ją stosować?

 –  NaturalnieZdrowe.pl  10/08/2023 07:19:31     Zdrowa żywność    Komentarze 0

Tarczyca bajkalska (bajkalina) to popularne zioło pochodzące z Azji Wschodniej, które ma niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Tradycyjna medycyna chińska doceniła wyjątkowe właściwości tej rośliny już wieki temu, wykorzystując ją do łagodzenia wielu uciążliwych dolegliwości. Wyjątkowe właściwości tej rośliny doceniano już wieki temu, wykorzystując ją w tradycyjnej medycynie chińskiej do łagodzenia wielu uciążliwych dolegliwości.

Tarczyca bajkalska

Tarczyca bajkalska (Scutellaria baicalensis) to wieloletnia roślina, która osiąga nieco ponad 50 cm wysokości, pokrywając się niewielkimi fioletowoniebieskimi kwiatami. Najbardziej wartościowym elementem tego cudownego zioła jest korzeń, który cechuje się bogatym składem, mającym zbawienny wpływ na umysł i ciało. To właśnie w nim kryją się dobroczynne flawonoidy, m.in. takie jak bajkalina, wogonozyd, bajkaleina i wogonina.

Na co pomaga tarczyca bajkalska?

Bajkalina to roślina, którą można wykorzystać w przypadku wielu problemów zdrowotnych. Korzeń tarczycy bajkalskiej ma działanie przeciwstarzeniowe i przeciwzapalne. Tarczyca bajkalska uważana jest również jako łagodny środek uspokajający. Jest pomocny w walce z bezsennością, stresem i napięciem, a także w łagodzeniu stanów depresyjnych. Roślina ta zalecana jest również osobom, które mają problemy alergiczne, astmę, biegunki oraz częste infekcje układu moczowego. Wprowadzenie zioła na stałe do swojej diety może również uchronić nas przed wystąpieniem miażdżycy.

Jak stosować tarczycę bajkalską?

Sposobów wykorzystania bajkaliny jest co najmniej kilka. Najpowszechniejszą metodą stosowania ciętego korzenia tarczycy bajkalskiej jest sporządzenie z niego naparu. W tym celu należy zalać szklankę wody 3g rozdrobnionego korzenia i tak przygotowaną mieszankę gotować przez kilka minut na małym ogniu. Powstały odwar można pić maksymalnie 2 razy dziennie. Dodajmy, że bajkalina występuje również w postaci kapsułek i nalewek.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł zachęci was do wykorzystania ogromnego potencjału prozdrowotnego, jaki posiada tarczyca bajkalska. Zapraszamy do zapoznania z bogatą ofertą naszego internetowego sklepu ze zdrową żywnością, gdzie dostępny jest m.in. wysokogatunkowy korzeń tarczycy bajkalskiej (cięty) w konkurencyjnej cenie.

KUP TERAZ TARCZYCĘ BAJKALSKĄ

Źródła:

  1. 1. Olszewska-Błach Z., Lamer-Zarawska E. Wróć do korzenia – lecznicze działanie korzenia tarczycy bajkalskiej w świetle regulacji wrodzonej odporności – część 1, W: „Adv Clin Exp Med.”, 2008, 17, 3, s. 337-345.
  2. 2. Sawicka E., Długosz A., Średnicka D., Działanie łączne wyciągu z tarczycy bajkalskiej i koenzymu Q10 w stresie oksydacyjnym wywołanym związkami chromu, W: „Medycyna Środowiskowa”, 2010, 13 (1) s. 72-77.
  3. 3. Kwok M. H., Michael S.Y., Hong Y.W., Anxiolytic effect of wogonin, a benzodiazepine receptor ligand isolated from Scutellaria baicalensis Georgi, W: „Biochemical Pharmacology”, v. 64, I. 9, 1.11.2002, s. 1415-1424.
  4. 4. Karpińska E., Właściwości przeciwzapalne i przeciwnowotworowe Scutellaria baicalensis Georgi, W: „Postępy Fitoterapii” 2010, nr 4.
  5. 5. Majewska M., Czeczot H., Flawonoidy w profilaktyce i terapii, W: „Terapia i Leki” 2009, nr 5.
  6. 6. Wilczańska-Barska A., Chmura B., Krauze-Baranowska M., Dotychczasowy stan badań nad aktywnością farmakologiczną flawonów z rodzaju Scutellaria, W: „Postępy Fitoterapii” 2012, nr 1.

Jacek Sieradz

W Naturalnie Zdrowe obecny od kilku lat. Gorliwy zwolennik idei slow life i racjonalnego podejścia do spraw żywienia. W swoich wpisach opisuje zdrowe produkty i ich właściwości oraz przedstawia, jak i dlaczego warto z nich korzystać. Zagadnienia związane z szeroko pojętym zdrowym trybem życia stara się prezentować w sposób przystępny, aby nawet laik mógł czerpać z nich maksimum pożytku i informacji. Miłośnik odkrywania nowych destynacji i lokalnych smaków. Po godzinach fan westernów i oddany właściciel staffika.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodawać komentarze
  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło