Pożywne śniadanie czyli dobry początek dnia

O tym jak ważnym posiłkiem jest śniadanie nikogo przekonywać nie trzeba. Dostarczenie rano odpowiedniej dawki energii pozwala zacząć dzień na pełnych obrotach.

Przejdź do następnych akapitów:


Często zdarza się jednak, że po wstaniu nie mamy czasu na przyrządzenie niczego skomplikowanego, a wiadomo, że odpowiednio zbilansowana dieta to podstawa. Dlatego przygotowaliśmy dwa pomysły na szybkie i bogate w składniki odżywcze posiłki. Zapewnią poczucie sytości i energię na cały poranek.


1.    Omlet z jajek z płatkami


Pierwsza propozycja to popularny omlet, ale z dodatkiem płatków oraz innych dodatków. W tym wypadku proponujemy wykonać mieszankę na którą składać się będą płatki orkiszowe oraz płatki jaglane, a następnie zalać ją mlekiem i odstawić na trochę dając czas na to, aby składniki nieco zmiękły. W następnym kroku do tak przygotowanych płatków dodajemy trzy jajka, a dla urozmaicenia smaku i wzbogacenia posiłku dosypujemy po łyżeczce płatków drożdżowych i proszku z korzenia maca. Pierwszy z nich doda charakterystycznego, orzechowego posmaku, a także wspomoże organizm w procesie trawienia. Drugi składnik to przede wszystkim zastrzyk naturalnej energii i lepsze samopoczucie. Nie bez znaczenia jest też duża zawartość białka i węglowodanów w tych produktach. Taka informacja z pewnością ucieszy osoby uprawiające aktywność fizyczną. Po wymieszaniu wszystkiego resztę wykonujemy już jak przy tradycyjnym omlecie czyli całość wylewamy na patelnie z podgrzanym wcześniej tłuszczem.


Składniki: 3 jajka, płatki orkiszowe, płatki jaglane, płatki drożdżowe, proszek z korzenia maca, mleko (do namoczenia + 3 łyżki do smażenia).

2.    Smoothie z płatkami


Drugi pomysł na szybkie i smaczne śniadanie to smoothie. Nie ma lepszego sposobu na prosty i szybko wchłanialny posiłek niż koktajl mleczno-owocowy. Podstawę w tym wypadku będzie stanowić mleko, ale nie ma problemu by zamienić go na chociażby jogurt. Jako dodatki posłużą znowu płatki orkiszowe i jaglane. Uzupełnieniem zestawu mogą być również różnego rodzaju owoce (również mrożone, wtedy shake będzie przyjemnie chłodny), orzechy (bogate źródło zdrowych tłuszczy), miód czy ulubiona odżywka białkowa będąca częstym składnikiem posiłków dla sportowców. Po wrzuceniu do blendera wystarczy już tylko uruchomić urządzenia i miksować wszystko do uzyskania ulubionej konsystencji. Tak przygotowany posiłek to pełen komplet białka, węglowodanów oraz tłuszczy.


Składniki: 250ml mleka (lub jogurtu), płatki jaglane, płatki orkiszowe, owoce (również mrożone), orzechy, miód, odżywka proteinowa

Jacek Sieradz

W Naturalnie Zdrowe obecny od kilku lat. Gorliwy zwolennik idei slow life i racjonalnego podejścia do spraw żywienia. W swoich wpisach opisuje zdrowe produkty i ich właściwości oraz przedstawia, jak i dlaczego warto z nich korzystać. Zagadnienia związane z szeroko pojętym zdrowym trybem życia stara się prezentować w sposób przystępny, aby nawet laik mógł czerpać z nich maksimum pożytku i informacji. Miłośnik odkrywania nowych destynacji i lokalnych smaków. Po godzinach fan westernów i oddany właściciel staffika.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodawać komentarze
  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło