Zamówienia wysyłamy w terminie do 3 dni roboczych.

UWAGA! Ze względu na stan epidemiczny w kraju - brak możliwości płatności gotówką przy odbiorach osobistych w siedzibie firmy!

Słodycz dla diabetyków. Poznaj niesamowite owoce morwy!

Słodycz dla diabetyków. Poznaj niesamowite owoce morwy!

Morwa jest owocem znanym i używanym od wieków. Wywodząca się z południowo-wschodniej Azji roślina może wpływać na wiele dolegliwości, ale jej właściwości stanowią szczególną pomoc dla diabetyków.

Powszechnie uważa się, że morwa biała oryginalnie wywodzi się z Chin, gdzie miała być pożywieniem hodowanych tam jedwabników. Służyła również jako środek leczniczy, a obecnie jest już uprawiana w Europie, chociaż nadal rośnie również dziko w wielu miejscach na świecie. Mimo że owoc morwy przypomina z wyglądu jeżyny, roślina nie jest krzewem. To drzewo mogące osiągać wysokość nawet kilkunastu metrów. Warto również wspomnieć, że istnieje wiele odmian morwy, które różnią się od siebie barwą owoców. Prócz białej do najpopularniejszych zaliczyć można jeszcze czerwoną i czarną.

Właściwości morwy

Najważniejszą zaletą morwy białej jest jej budowa chemiczna, dzięki której owoc jest w stanie zahamować rozkładanie cukrów złożonych. Oznacza to, że węglowodany nie są absorbowane w układzie pokarmowym. W efekcie płyną z tego dwie korzyści. Po pierwsze cecha ta umożliwia obniżenie ilości tkanki tłuszczowej odkładającej się w organizmie, co szczególnie powinno zainteresować osoby odchudzające się. Po drugie, mniejsza ilość wchłanianych w jelitach cukrów to także mniejsza ich ilość w krwiobiegu, a to dobra wiadomość dla osób cierpiących na cukrzycę. Innymi słowy, spożywanie morwy daje efekt zbliżony do tego, jaki można osiągnąć, stosując środki dla diabetyków.

Innymi pozytywnymi aspektami spożywania morwy białej są jej właściwości przeciwmiażdżycowe i przeciwnowotworowe. W tym przypadku chodzi konkretnie o blokowanie produkcji tlenku azotu, który jest powszechnie uznawany za czynnik sprzyjający rozwojowi raka. Z kolei cechy antyoksydacyjne morwy pozwalają jej skutecznie hamować utlenianie LDL (czyli złego cholesterolu) i dzięki temu obniżyć ryzyko wystąpienia miażdżycy.

Przeciwwskazania i stosowanie morwy

Ogólnie rzecz biorąc, nie istnieją przeciwwskazania co do ilości spożywanej morwy. Jedynymi wyjątkami są tutaj osoby uczulone na tę roślinę i kobiety będące w ciąży lub karmiące. Osoby zainteresowane wprowadzeniem morwy do swojej diety zachęcamy do wyboru jej naturalnej formy w postaci suszonych owoców, która będzie zdecydowanie lepsza dla organizmu niż gotowe preparaty dostępne w aptekach i zawierające tylko wyciągi z rośliny.

< Wróć do bloga Następny wpis >
Produkt dodany do porównania