CHLOREK MAGNEZU SZEŚCIOWODNY

6,80 zł
Brutto
chlorek magnezu sześciowodny

CHLOREK MAGNEZU SZEŚCIOWODNY

Bezpłatna dostawa już od 199zł

6,80 zł
Brutto

Nie ma punktów za ten produkt.


Chlorek magnezu

Chlorek magnezu stanowi jedno z najlepszych źródeł niezbędnego dla nas magnezu. Chlorek dostępny w naszej ofercie występuje pod postacią płatków. Cechuje się dzięki temu bardzo dobrą rozpuszczalnością i przyswajalnością. Należy podkreślić, że niedobory magnezu mogą powodować poważne powikłania zdrowotne. Należą do nich problemy z pracą układu mięśniowego takie jak skurcze, ale też kołatania serca i bezsenność, która wynika z obciążenia układu nerwowego. Przyczyną braków magnezu może być zła dieta, ale pierwiastek ten wypłukiwany jest szybciej w przypadku spożywania dużej ilości kawy, herbaty czy alkoholu. Jego poziom obniża też stosowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych.

Chlorek magnezu jest przeznaczony głównie do użytku zewnętrznego. Najlepszym sposobem jest zażywać go poprzez kąpiel z dodatkiem 1-2 szklanek soli. Warto zaznaczyć, że w pierwszych momentach po kontakcie z wodą na skórze może wystąpić uczucie ciepła czy mrowienia. Powinno jednak szybko ustąpić. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać – kąpiel z użyciem chlorku magnezu złagodzi stres i zapewni głęboki sen tego samego dnia.

Nasz chlorek magnezu posiada postać płatków, które łatwo rozpuszczają się w wodzie. Zawiera dwa pierwiastki: chlor i magnez, niezwykle istotne z punktu widzenia funkcjonowania i komfortu życia człowieka. Szczególnie niedobór magnezu powoduje często obserwowane objawy w postaci:

  • skurczów mięśni

  • drgania powiek

  • kołatania serca

  • pobudzenia i bezsenności

Kąpiele z chlorkiem magnezu

Kąpiel magnezowa to jeden z wielu sposobów wykorzystania naszego produktu. Wystarczy do wanny dosypać około dwóch szklanek chlorku magnezu i dokładnie wymieszać z czystą wodą. Nie dodawaj innych środków do kąpieli. W pierwszych momentach kąpieli może wystąpić uczucie ciepła, czy pieczenia, które powinno szybko ustąpić. Kąpiele magnezowe bardzo dobrze wpływają między innymi na skórę oraz jej regenerację. Jest to świetny sposób na łagodzenie stanów zapalnych i według najnowszych badań mogą pomagać w przypadku chorób dermatologicznych. Warto stosować chlorek magnezu do kąpieli, ponieważ wspiera on reprodukcję tkanek i komórek skóry. Ponadto zwiększa on stężenie jonów magnezu w organizmie.

Zastosowanie chlorku magnezu

Chlorek magnezu sześciowodny stosowany jest nie tylko do kąpieli magnezowych. Znajduje on zastosowanie w wielu innych przypadkach. W produktach, które mają niskie pH, chlorek magnezu działa przede wszystkim przeciwdrobnoustrojowo. Ponadto powoduje on zmniejszenie się ilości drobnych ustrojów, które są obecne na naszej skórze. Inną zaletą chlorku magnezu jest jego działanie antyseptyczne oraz niwelowanie nieprzyjemnych zapachów, będących efektem działalności mikroorganizmów. Sześciowodny chlorek magnezu można więc z powodzeniem stosować na grzybicę stóp.

Oliwa magnezowa to kolejny sposób stosowania chlorku magnezu. Oliwka magnezowa jest tylko z nazwy oliwą, ponieważ w rzeczywistości jest to roztwór soli, który nie zawiera żadnego tłuszczu. Termin ten najprawdopodobniej dotyczy konsystencji, która w kontakcie ze skórą staje się śliska, gęsta i oleista. Chlorek magnezu można także stosować na stawy, bóle mięśni i różnego rodzaju kontuzje. Dzięki naszemu produktowi, który jest w postaci łatwo przyswajalnych form magnezu, można wzmocnić naczynia krwionośne, a delikatny masaż pomoże usunąć obrzęki i zmniejszy nieprzyjemne odczucia.

Chlorek magnezu można wykorzystać w celu zadbania o włosy i skórę głowy. Stosowany regularnie oczyszcza i odżywia ją, zmniejsza problemy związane z łupieżem, czy nadmiernym przetłuszczaniem się, a także wzmacnia włosy i wspomaga ich wzrost. Wystarczy jedną szklankę chlorku magnezu wymieszać z jedną szklanką wody. Stworzenie takiej mgiełki nie jest trudnym zadaniem. Należy połączyć płatki chlorku magnezu z ciepłą wodą i pozostawić do ostygnięcia, a następnie przelać do butelki z atomizerem. Taką miksturę można stosować 2-3 razy dziennie.

Napoje z dodatkiem chlorku magnezu

Magnez jest niezbędnym pierwiastkiem do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie tylko reguluje ciśnienie krwi, wpływa korzystnie na działanie układu pokarmowego, ale jest także świetnym dodatkiem w domowej kosmetyce. Chlorek magnezu można spożywać w sumie na dwa sposoby - wewnętrznie i zewnętrznie. Wybór preferowanej formy spożycia jest kwestią indywidualną. Należy jednak pamiętać, że bez względu na formę suplementacji magnezu, pierwsze efekty mogą być widoczne dopiero po kilku tygodniach lub miesiącach.

Chlorek magnezu do picia to jedna z form przyjmowania tego produktu doustnie. Substancja ma charakterystyczny smak i jest wysoko higroskopijna. Chlorek magnezu może jednak wywoływać dolegliwości związane z układem pokarmowym. Wchłanianie magnezu zależy od jego stężenia - im mniejsze, tym większy stopień wchłanialności. Produkt z chlorkiem magnezu należy przyjmować w czasie posiłku, ponieważ żołądek nie zostanie w ten sposób nadmiernie obciążony. Z naszej strony rekomendujemy tylko użytek zewnętrzny.

Wzór chemiczny: MgCl2 x 6H2O

Postać: płatki

Gatunek: farmaceutyczny

Skład: 100% Chlorek Magnezu

W zakładzie wykorzystywane są surowce zawierające gluten, sezam, wszelkie orzechy. Data przydatności , kraj pochodzenia i numer partii towaru znajdują się na opakowaniu. Przechowywać szczelnie zamknięte w suchym i chłodnym miejscu. Opakowanie może różnić się wyglądem w zależności od partii towaru

PRODUCENT: NATURALNIE ZDROWE Barbara Bućko

E187

Aby móc dodać opinię, musisz się zalogować.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Czytaj Na Blogu

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło