Inozytol myo/D-chiro, 40/1, 650 mg x 100 Vege caps

inozytol aliness

Inozytol myo/D-chiro, 40/1, 650 mg x 100 Vege caps

Bezpłatna dostawa już od 199zł

49,90 zł
Brutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 4 punktów lojalnościowych.


Inozytol to organiczny związek chemiczny, który często nazywany jest witaminą B8. Nazwa jest powszechnie używana, ale nie jest precyzyjna. W rzeczywistości inozytol nie jest bowiem witaminą - może być produkowany przez ludzki organizm. Można za to określić go mianem witamino podobny, bo jego właściwości sprawiają, że działa podobnie do prawdziwych witamin.

Inozytol - czym jest?

Czym w takim razie jest inozytol? Substancja zaliczana jest do polioli, czyli alkoholi cukrowych. Dokładnie do tej samej grupy należą najpopularniejsze słodziki naturalne jak ksylitol, czy erytrytol. To tłumaczy, dlaczego jednym z produktów, gdzie stosowany jest inozytol, są napoje energetyczne. Jego obecność w składzie ma poprawiać ogólne samopoczucie, ale też redukować skutki stresu, jak np. podniesione ciśnienie.

Energetyki to jedyny sposób wykorzystania inozytolu. Witamina B8 ma przede wszystkim duże znaczenie dla funkcjonowanie układu nerwowego. Ma znaczący wpływ na to przepływ sygnałów między komórkami nerwowymi. To oznacza, że w szerokim zakresie reguluje nasze nastroje, pracę mózgu, pamięć, a także wydajność mięśni, których zarówno praca jak i wzrost nierozerwalnie związane są z obciążeniem centralnego układu nerwowego.

Inozytol - właściwości

Jak zatem działa inozytol? Ten związek organiczny charakteryzuje się działaniem antydepresyjnym, zapobiega napadom paniki i obniża uczucie niepokoju. Jego niedobór może mieć za to wpływ na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne, a także na kłopoty z pamięcią i koncentracją oraz zdrowym snem.

Co ciekawe, wsparcie prawidłowej pracy układu nerwowego to nie jedyna zaleta inozytolu. Substancja ma wpływ również na obniżenie zawartości złego cholesterolu LDL we krwi, a także pomaga w regulacji poziomu glukozy i insuliny, co pozwala stosować inozytol jako wsparcie w leczeniu przypadków insulinooporności. Na inozytol powinno zwrócić uwagę szczególnie mężczyźni - substancja pomaga przy impotencji i bezpłodności.

Źródła inozytolu

Inozytol może być wprawdzie produkowany w wątrobie i nerkach, ale nie są to duże ilości i najlepiej uzupełniać go wraz z pożywieniem lub suplementami. Naturalnie inozytol w dużych ilościach jest obecny w roślinach strączkowych jak fasola, czy groszek. Sporo zawierają go również cytrusy. Dobrą metodą jest również stosowanie dobrej jakości suplementów z optymalną dzienną dawką.

Aliness Inozytol myo/D-chiro to środek z najbardziej wartościowym izomerem myo-inozytolem. Dzięki temu preparat cechuje największa czynność biologiczna, co przekłada się na najwyższą jakość i skuteczność. Dodatkowo produkt Aliness nie ma w składzie produktów odzwierzęcych i spełnia założenia diety wegańskiej.  

Skład:

myo-inozytol, D-chiro-inozytol, otoczka kapsułki: (substancja wiążąca: hydroksypropylometyloceluloza)

Dawkowanie:

1 kapsułka dziennie

Producent: Medicaline

Dystrybucja: Naturalnie Zdrowe Barbara Bućko

E1997

Aby móc dodać opinię, musisz się zalogować.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło