Zamówienia wysyłamy w terminie do 3 dni roboczych.

UWAGA! Ze względu na stan epidemiczny w kraju - brak możliwości płatności gotówką przy odbiorach osobistych w siedzibie firmy!

DROŻDŻE PIEKARSKIE SUCHE CHLEBY CIASTA PIZZE


Bezpłatna dostawa już od 249 zł!

Wybierz wielkość opakowania:

 • 100 g

  8,50 zł

  12,50 zł

 • 500 g

  28,90 zł

  36,20 zł

Drożdże piekarskie to produkt, który doskonale sprawdzi się w każdej kuchni. Dzięki różnorodnym możliwościom jego zastosowania ciasta drożdżowe, aromatyczne chleby i wiele innych wypieków od setek lat gości na naszych stołach.

Historia stosowania produktu w celach spożywczych sięga starożytności, kiedy to efekt fermentacji uzyskiwano za pomocą drożdży zawartych w skórkach winogron. Stąd też początkowo ich głównym przeznaczeniem była produkcja alkoholi. Dopiero z czasem znalazły zastosowanie w piekarnictwie, gdzie są obecne do dnia dzisiejszego w zmienionej formie.

Drożdże piekarskie – właściwości

Ten rodzaj drożdży jest znacznie mocniejszy od zwykłych, gdyż już niewielka ilość (7-9g na 1kg mąki) wystarczy do spulchnienia wypieku. Ich stabilność i moc pozwala przyspieszyć proces fermentacji, dzięki czemu na wyrośnięcie ciasta nie trzeba długo czekać.

Drożdże piekarskie – zastosowanie

Ten rodzaj drożdży idealnie sprawdza się w wypiekach, których podstawą jest przygotowanie rozczynu z dodatkiem ciepłej wody lub mleka. Są więc szczególnie polecane przy wyrobie:

 • domowego chleba,
 • ciast,
 • bułek,
 • pizzy.

Należy jednak pamiętać, by po otwarciu przechowywać je w szczelnie zamkniętym opakowaniu, aby nie traciły swoich właściwości. Polecamy zapakowanie produktu w worek strunowy lub folię spożywczą, które ułatwią utrzymanie odpowiednich warunków jego składowania.

Domowy chleb

Drożdże piekarskie mogą stanowić składową domowego chleba, a w oferowanej wielkości stanowią także ekonomiczne rozwiązanie dla przetwórców branży spożywczej, zwłaszcza dla piekarzy.


DROŻDŻE PIEKARSKIE SUCHE

Wielokrotnie silniejsze i stabilniejsze od zwykłych drożdży. Do spulchnienia 1 kg mąki wystarczy 7-9g. Doskonale nadają się do pizzy , chlebów oraz ciast drożdżowych.
Pamiętaj , że najlepszą metodą zastosowania drożdży do wypieków jest przygotowanie odpowiedniego rozczynu czyli podmłody. Po otwarciu opakowania przechowuj drożdże bez dostępu tlenu a nie będą
szybko tracić swojej mocy.
Skład: drożdże suche, E491
 
Oceń 
2020-05-29

Suche drożdże

Drożdże suszone od Naturalnie Zdrowe są niezastąpione w mojej kuchni. Idealne do wypieku ciast, chleba czy pizzy! Mogę stwierdzić, że jest to mój zamiennik świeżych drożdży.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  DROŻDŻE PIEKARSKIE SUCHE CHLEBY CIASTA PIZZE

  DROŻDŻE PIEKARSKIE SUCHE CHLEBY CIASTA PIZZE

  6 - liczba produktów w tej samej kategorii

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  czytaj na blogu

  Produkt dodany do porównania