Zamówienia wysyłamy w terminie do 3 dni roboczych.

DROŻDŻE PIEKARSKIE SUCHE CHLEBY CIASTA PIZZE


Bezpłatna dostawa już od 199 zł!

Wybierz wielkość opakowania:

 • 100 g

  8,50 zł

  12,50 zł

 • 500 g

  28,90 zł

  36,20 zł

Drożdże piekarskie to produkt, który doskonale sprawdzi się w każdej kuchni. Dzięki różnorodnym możliwościom jego zastosowania ciasta drożdżowe, aromatyczne chleby i wiele innych wypieków od setek lat gości na naszych stołach.

Historia stosowania produktu w celach spożywczych sięga starożytności, kiedy to efekt fermentacji uzyskiwano za pomocą drożdży zawartych w skórkach winogron. Stąd też początkowo ich głównym przeznaczeniem była produkcja alkoholi. Dopiero z czasem znalazły zastosowanie w piekarnictwie, gdzie są obecne do dnia dzisiejszego w zmienionej formie.

Drożdże piekarskie – właściwości

Ten rodzaj drożdży jest znacznie mocniejszy od zwykłych, gdyż już niewielka ilość (7-9g na 1kg mąki) wystarczy do spulchnienia wypieku. Ich stabilność i moc pozwala przyspieszyć proces fermentacji, dzięki czemu na wyrośnięcie ciasta nie trzeba długo czekać.

Drożdże piekarskie – zastosowanie

Ten rodzaj drożdży idealnie sprawdza się w wypiekach, których podstawą jest przygotowanie rozczynu z dodatkiem ciepłej wody lub mleka. Są więc szczególnie polecane przy wyrobie:

 • domowego chleba,
 • ciast,
 • bułek,
 • pizzy.

Należy jednak pamiętać, by po otwarciu przechowywać je w szczelnie zamkniętym opakowaniu, aby nie traciły swoich właściwości. Polecamy zapakowanie produktu w worek strunowy lub folię spożywczą, które ułatwią utrzymanie odpowiednich warunków jego składowania.

Domowy chleb

Drożdże piekarskie mogą stanowić składową domowego chleba, a w oferowanej wielkości stanowią także ekonomiczne rozwiązanie dla przetwórców branży spożywczej, zwłaszcza dla piekarzy.


DROŻDŻE PIEKARSKIE SUCHE

Wielokrotnie silniejsze i stabilniejsze od zwykłych drożdży. Do spulchnienia 1 kg mąki wystarczy 7-9g. Doskonale nadają się do pizzy , chlebów oraz ciast drożdżowych.
Pamiętaj , że najlepszą metodą zastosowania drożdży do wypieków jest przygotowanie odpowiedniego rozczynu czyli podmłody. Po otwarciu opakowania przechowuj drożdże bez dostępu tlenu a nie będą
szybko tracić swojej mocy.
Skład: drożdże suche, E491
 
Oceń 
2020-05-29

Suche drożdże

Drożdże suszone od Naturalnie Zdrowe są niezastąpione w mojej kuchni. Idealne do wypieku ciast, chleba czy pizzy! Mogę stwierdzić, że jest to mój zamiennik świeżych drożdży.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  6 - liczba produktów w tej samej kategorii

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  czytaj na blogu

  Produkt dodany do porównania