OLEJEK ETERYCZNY Z DRZEWA HERBACIANEGO 30ml

OLEJEK ETERYCZNY Z DRZEWA HERBACIANEGO 30ml

OLEJEK ETERYCZNY Z DRZEWA HERBACIANEGO 30ml

Bezpłatna dostawa już od 199zł

19,80 zł
Brutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy.


Olejek z drzewa herbacianego to nic innego, jak wyciąg pozyskiwany z liści melaleuki skrętolistnej. Jest to roślina występująca głównie w pobliżu terenów podmokłych i rzek. Jest gatunkiem endemicznym. Oznacza to, że występuje tylko w Australii i jest stosowana przez rdzennych mieszkańców tego kontynentu, czyli Aborygenów. Z tego powodu trudno jest znaleźć odpowiednik tej rośliny cechujący się podobnymi właściwościami.

Olejek z drzewa herbacianego – zastosowanie

Zastosowanie olejku z drzewa herbacianego to przede wszystkim przemysł kosmetyczny, ale możemy wykorzystywać go również prozdrowotnie jako element fitoterapii, czyli ziołolecznictwa. Olejek drzewa herbacianego ma właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i dezynfekujące. Wykazuje również właściwości uspokajające i redukujące stres. Jego barwa jest jasnożółta, a zapach choć intensywny, to przyjemny i podobny do woni goździków. Poznaj zatem olejek z drzewa herbacianego – właściwości, zastosowanie, dawki i korzyści płynące z używania.

Olejek herbaciany – zastosowanie na skórę i włosy

Olejek drzewa herbacianego i właściwości, jakimi się cechuje, sprawia, że najczęściej wykorzystywany jest przy problemach ze skórą. Szczególnie dotyczy to przypadków cery tłustej i ze skłonnościami do trądziku. Użycie olejku pomaga regulować pracę gruczołów łojowych, łagodzi stany zapalne, niweluje wypryski, a nawet koi ból i swędzenie po ukąszeniach owadów. Co istotne, jest to środek naturalny i jego stosowanie nie wysusza tak skóry, jak stosowanie preparatów chemicznych.

Prócz skóry twarzy z właściwości olejku herbacianego możemy zastosować przy moczeniu stóp. Taki zabieg pozwoli z czasem na pozbycie się popękanej skóry na piętach, a także skutecznie zwalczy schorzenia typu grzybica. Na bardziej lokalne zmiany skórne (np. kurzajki) można stosować olejek z drzewa herbacianego bezpośrednio, bo jako jeden z nielicznych, może być stosowany bez rozcieńczenia.

Zastosowanie olejku z drzewa herbacianego może też z powodzeniem polepszyć kondycję włosów. Dodanie go do szamponów czy odżywek pomoże uniknąć przetłuszczenia się włosów, a także pozwoli na pozbycie się problemu łupieżu.

Olejek z drzewa herbacianego – właściwości prozdrowotne

Prócz bezsprzecznych zalet, jakie daje stosowanie zewnętrzne, olejek możemy również użyć do inhalacji lub płukanek. Dzięki działaniu podobnym do antybiotyków, wdychanie jest szczególnie polecane w przypadku przeziębień i infekcji sezonowych – oczyszcza zatoki i górne drogi oddechowe, a także zmniejsza uciążliwy kaszel. Z kolei dodanie odrobiny do wody i płukanie jamy ustnej takim roztworem pomoże zniwelować przykry zapach z ust.

Ilość olejku i sposoby użycia różnią się od siebie w zależności od tego, co chcemy osiągnąć. Poniżej proponujemy kilka sposobów jak zastosować olejek na co dzień.

Olejek herbaciany na trądzik

W przypadku kiedy mamy ochotę na zastosowanie olejku z drzewa herbacianego na skórę twarzy, mamy kilka możliwości. Po pierwsze możemy go dodać do kosmetyków, które już posiadamy i stosujemy. Dotyczy to głównie wszelkich maści i kremów, których używamy na widoczne części ciała– twarz, szyja, dekolt. Wypryski i bardziej widoczne zmiany możemy potraktować bezpośrednio olejkiem w nierozcieńczonej formie. Najlepiej użyć w tym celu nasączonego patyczka do uszu. Dla pewności możemy spróbować w miejscu mniej widocznym, żeby upewnić się, czy nie będzie reakcji uczuleniowej.

Innym sposobem jest sięgnięcie po olejek herbaciany i zastosowanie go przy okazji wykonywania zabiegów kosmetycznych. Czy będzie to parówka odświeżająca, czy maseczka oczyszczająca pory, dodanie kilku kropel ekstraktu powinno pomóc w walce z przetłuszczaniem cery i nadmierną ilością sebum.

Zastosowanie olejku z drzewa herbacianego na stopy

Olejek z drzewa herbacianego jest powszechnie polecany jako środek do walki z grzybicą stóp i paznokci, a także jako remedium na popękaną skórę pięt. W tym celu zaleca się dodanie kilkunastu kropel do miski z ciepłą wodą i moczenie stóp przez około 20 minut. Zabieg ten należy powtarzać cyklicznie. Dodatkowo dla wzmocnienia efektu kilka kropel można dodać też do kremu do stóp.

Na zmiany punktowe w postaci kurzajek można zastosować olejek bezpośrednio, bez wcześniejszego rozcieńczania. Najlepiej powtarzać czynność 3 razy dziennie, używając do tego celu nasączonych wacików. Po kilku dniach stosowania powinna być widoczna różnica.

Olejek herbaciany na infekcje

Prócz swoich właściwości kosmetycznych, olejek z drzewa herbacianego może służyć jako środek na infekcje i przeziębienia. Wdychanie go podczas parówek czy inhalacji pozwala na skuteczną walkę z infekcjami górnych dróg oddechowych, a także z zapaleniem zatok czy kaszlem.

Olejek herbaciany przeciw przykremu zapachowi

Możemy wykorzystać z powodzeniem właściwości olejku herbacianego i stosować go jako środek przeciwko przykremu zapachowi będącego efektem nadmiernego pocenia. Dotyczy to na przykład skóry pod pachami i stóp. Świetnie się sprawdzi także w przypadku nieprzyjemnej woni z jamy ustnej. Wystarczy, że przepłuczesz usta roztworem z olejkiem herbacianym.

Olejek herbaciany – zastosowanie każdego dnia

Wyciąg z drzewa herbacianego to tani, ale za to bardzo uniwersalny i skuteczny środek, który możemy wykorzystać na wiele sposobów. Jego olbrzymią zaletą jest bardzo duża wydajność – jednorazowo stosuje się raptem kilka kropel, więc nawet małe opakowanie starczy na bardzo długo.

Inną istotną cechą, na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie, to jakość produktu. Ważne, by olejek herbaciany był czysty i bez zbędnych dodatków w składzie. Taki właśnie produkt można zakupić w Naturalnie Zdrowe.

Zastosowanie olejku z drzewa herbacianego jest bezpieczne dla większości osób. Wyjątek tradycyjnie stanowią kobiety w ciąży, a także dzieci poniżej 3. roku życia. Również osoby z cerą wrażliwą powinny mieć na względzie fakt, że użycie olejku może spowodować wystąpienie podrażnień lub reakcji alergicznych. Stąd zaleca się wcześniejsze wypróbowanie w miejscu niewidocznym i obserwowanie ewentualnych zmian.

Gdzie kupić olejek herbaciany?

Gdzie kupić czysty olejek herbaciany? Najlepiej w Naturalnie Zdrowe! Olejek oferowany przez nasz sklep to produkt najwyższej jakości, który szybko, skutecznie oraz w naturalny sposób pomoże Państwu uporać się z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Dystrybucja: NATURALNIE ZDROWE Barbara Bućko 05-420 Józefów ul. Matejki 4

E870

Aby móc dodać opinię, musisz się zalogować.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Czytaj Na Blogu

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło