Woda różana 100 ml
Bezpłatna dostawa już od 199zł
Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy.
Woda różana lub hydrolat różany to jeden z najbardziej uniwersalnych kosmetyków do pielęgnacji skóry. Wszechstronność pozwala na stosowanie wody różanej przy każdym rodzaju cery. Preparat zawiera w sobie mnóstwo witamin i substancji prozdrowotnych. Jest do tego w pełni naturalny i niedrogi.
Wbrew pozorom, woda różana jest znacznie starsza, niż mogłoby się wydawać. Wywodzący się z terenów Bliskiego Wschodu specyfik do Europy dotarł już w średniowieczu. O ile wody różanej do dzisiaj używa się jako dodatku podczas przygotowywania potraw, to zdecydowanie najczęściej służy ona jako kosmetyk do codziennej pielęgnacji twarzy, włosów i ciała.
Przejdź do następnych akapitów:
- Jak powstaje woda różana?
- Co zawiera w sobie naturalna woda różana?
- Woda różana - zastosowanie
- Oczyszczanie skóry twarzy wodą różaną
- Naturalny kosmetyk na zmarszczki
- Łagodzenie zmian trądzikowych
- Woda różana do pielęgnacji skóry suchej
- Oczyszczanie skóry twarzy wodą różaną
- Naturalny kosmetyk na zmarszczki
- Łagodzenie zmian trądzikowych
- Woda różana do pielęgnacji skóry suchej
- Ukojenie po ukąszeniach
- Ochrona skóry przed zakażeniami
- Hydrolat różany, a poprawa kondycji włosów
- Relaks dla oczu
Jak powstaje woda różana?
Woda różana to tak naprawdę produkt uboczny. Powstaje ona przy okazji produkcji oleju różanego, a konkretnie w wyniku destylacji płatków róży przy użyciu pary wodnej. Co ciekawe, do wyprodukowania zaledwie 1 kg oleju różanego potrzebne jest aż 5 ton płatków róż. Warto podkreślić, że do uzyskania hydrolatu wykorzystuje się różę damasceńską, co pozwala uzyskać przyjemny i delikatny zapach. Finalnie otrzymany produkt nie tylko charakteryzuje się bardzo urzekającym aromatem, ale ma przede wszystkim bogaty skład, z którego wynikają właściwości wody różanej.
Co zawiera w sobie naturalna woda różana?
Cudowne właściwości płatkom róży przypisywano już wieki temu. Wodę różaną traktowano nawet jak przysłowiowe “lekarstwo na wszystko”. O ile jest to mocno przesadzone stwierdzenie, to nie można odmówić wodzie różanej bogatego składu. Specyfik zawiera w sobie szereg witamin - A, C, E i te z grupy B, a do tego flawonoidy.
W składzie ma również kilka substancji o bardzo ciekawych właściwościach. Dla przykładu geraniol nie tylko skutecznie odstrasza owady, ale do tego działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, a nawet stwierdzono skuteczne hamowanie rozwoju komórek rakowych.
Woda różana - zastosowanie
Wszechstronność wody różanej to jedna z jej największych zalet. Jest to środek uniwersalny, który może być używany przez każdego, bez względu na rodzaj cery. W czym woda różana sprawdzi się najlepiej? Kiedy stosować wodę różaną? Poniżej zebraliśmy najpopularniejsze sytuacje, w jakich możecie posiłkować się wodą różaną.
Oczyszczanie skóry twarzy wodą różaną
Właściwości tonizujące wody różanej sprawiają, że idealnie sprawdza się ona w codziennej pielęgnacji cery. Nawilża, uelastycznia, wygładza skórę i jednocześnie wzmacnia naczynia krwionośne. Można jej używać do zmywania makijażu, dzięki czemu uzyskamy efekt nie tylko oczyszczenia, ale i odżywienia.
Naturalny kosmetyk na zmarszczki
Wodę różaną możemy użyć do skutecznej walki z pojawiającymi się zmarszczkami. Dzięki zawartości antyoksydantów spowalnia efekty starzenia, czyli powstawanie nowych i pogłębianie się obecnych już zmarszczek. Dzięki stymulacji włókien kolagenu pozwala przywrócić skórze blask i młody wygląd.
Łagodzenie zmian trądzikowych
Jedną z zalet wody różanej jest to, że reguluje wydzielanie sebum, którego nadmiar jak wiadomo, jest przyczyną pojawiania się stanów zapalnych, czyli trądziku. Woda różana łagodzi podrażnienia cery, pozwala zmniejszyć zmiany na skórze i przyspiesza gojenie się powstałych ran i blizn.
Woda różana do pielęgnacji skóry suchej
Dzięki bardzo dobremu nawilżaniu woda różana działa znakomicie na cerę suchą. Skóra dzięki nawodnieniu wygląda lepiej i szybciej się regeneruje. Trzeba pamiętać, że sucha skóra to również większa podatność na zakażenia i dlatego stosowanie wody różanej i odpowiednie nawilżenie jest niezbędne.
Ukojenie po ukąszeniach
Woda różana dzięki właściwościom kojącym skutecznie łagodzi swędzenie i obrzęk po ukąszeniach. W ciepłych miesiącach, gdy ilość komarów jest znacznie większa, warto opryskać się mgiełką z wody różanej. Nie tylko pozwoli to trzymać nieproszonych gości na dystans, ale również przyniesie ulgę, gdy jednak zostaniemy ugryzieni.
Ochrona skóry przed zakażeniami
Woda różana ma potwierdzone działanie antyseptyczne, a zawarte w niej substancje wykazują właściwości przeciwzapalne. Do tego chroni przed działaniem wolnych rodników. Dodatkowo dzięki zachowaniu naturalnego odczynu skóry, buduje jej kondycję i odporność na zakażenia.
Hydrolat różany, a poprawa kondycji włosów
Woda różana to nie tylko cudowny środek do pielęgnacji cery sprawdzi się również jako produkt do pielęgnacji włosów. Użycie specyfiku nie tylko odżywi, ale też nada okrywie blasku i ładnego zapachu. Co istotne, wzmocni również cebulki, które są podstawą dobrej kondycji włosów.
Relaks dla oczu
Wodę różaną można użyć również do przygotowania leczniczych okładów na oczy. Dzięki nim usunąć można nie tylko oznaki zmęczenia, a także zrelaksować zmęczone oczy. Tego typu zabiegi szczególnie polecić można osobom pracującym dużo przed ekranem monitorów komputerowych.
Woda różana to sprawdzony, ale przede wszystkim naturalny i niedrogi kosmetyk. Dzięki swojej uniwersalności będzie nadawał się do każdej cery. Warto również pamiętać, że skład wody różanej jest prosty i nie powinien zawierać niczego prócz destylatu. Jakiekolwiek dodatki mogą świadczyć o produkcie niskiej jakości.
Skład: destylat z róży damasceńskiej 100%
Kraj pochodzenia: Bułgaria
Dystrybucja: Naturalnie Zdrowe Barbara Bućko
Źródła:
Wpływ róż na zdrowie: farmakologiczne i biochemiczne działanie ekstraktów z płatków rosa rugosa i rosa damascena - Współczesne kierunki w medycynie prewencyjnej, 127-138, 2013
Aby móc dodać opinię, musisz się zalogować i zakupić ten produkt.