Glinka bentonitowa (bentonit wapienny)

glinka bentonitowa

Glinka bentonitowa (bentonit wapienny)

Bezpłatna dostawa już od 199zł

18,50 zł
Brutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy.


Glinka bentonitowa (bentonit wapienny)

Kilka ostatnich lat to duży wzrost zainteresowania glinką bentonitową. Chociaż właściwości tego w pełni naturalnego produktu pozwalają wykorzystywać go w wielu gałęziach gospodarki, to znany jest szczególnie jako środek kosmetyczny do stosowania zewnętrznego.

Glinka z serca Stanów Zjednoczonych

Glinka bentonitowa to skała osadowa powstała z popiołów i tufów wulkanicznych. To tłumaczy wyjątkowe właściwości glinki – ze względu na zawartość minerałów gleby wulkaniczne uważane są za najbardziej żyzne i odżywcze. Obecnie zdecydowana większość glinki pozyskiwana jest na terenie USA. O ile prym wiedzie stan Wyoming, to sama nazwa glinki wzięła się od miejscowości Fort Benton znajdującej się w sąsiadującym od północy stanie Montana. Poza tym złoża bentonitu znajdują się również w Azji i Europie, w tym w Polsce.

Właściwości glinki bentonitowej

Wysoka zawartość minerałów to nie jedyna zaleta glinki bentonitowej. Inną jest wysoka zdolność do absorpcji, czyli wchłaniania. Dotyczyć to może zarówno wody (stąd jej obecność w żwirku dla kotów), jak i metali ciężkich. To sprawia, że glinka jest chętnie wykorzystywana do zabiegów oczyszczających i detoksów. Co ciekawe, glinka bentonitowa występuje w przemyśle spożywczym pod symbolem E558 jako substancja przeciwzbrylająca. Z jej wykorzystaniem spotkać się można też podczas produkcji wina (klarowanie) oraz leków.

Sposoby użycia glinki bentonitowej:

  • jako maseczka wygładzająca i oczyszczająca, szczególnie dobra to cery tłustej
  • dodatek do kąpieli pozwalający na uzyskanie podobnego efektu jak w przypadku maseczki
  • płukanka do ust pozwalający na dezynfekcję, leczenie infekcji dziąseł, przeciwdziałanie próchnicy, a nawet wybielanie

Użycie wewnętrzne – czy można?

Glinka bentonitowa rekomendowana jest do stosowania zewnętrznego, ale są znane również przypadki spożywania bentonitu. Miał być to środek skutecznie pomagający schudnąć. Faktycznie, glinka może przez absorpcję płynów znacznie zwiększyć swoją objętość i „wypełnić” żołądek, dając efekt sytości. Jednak przynosi też podrażnienie jelit i bóle brzucha. Glinka może również zmniejszać wchłanianie leków, a przez to ich skuteczność. Z naszej strony rekomendujemy wyłącznie użytek zewnętrzny glinki bentonitowej.

Skład:

100% bentonit wapienny

Kraj pochodzenia:

Hiszpania

W zakładzie wykorzystywane są surowce zawierające: gluten, sezam, różne orzechy. Data przydatności i numer partii towaru znajdują się na opakowaniu. Przechowywać szczelnie zamknięte w suchym, chłodnym i ciemnym miejscu. Opakowanie może różnić się wyglądem w zależności od partii towaru.

Przechowywać z dala od dzieci.

Producent: Naturalnie Zdrowe Barbara Bućko

 

E1862

Specyficzne kody

EAN13
5902721173542

Aby móc dodać opinię, musisz się zalogować.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło