Makaron konjac spaghetti bezglutenowy - Better Than Food
Bezpłatna dostawa już od 199zł
Nie ma punktów za ten produkt.
Makaron konjac
Wartości odżywcze w 100 g
-
Wartość energetyczna 35 kJ / 9 kcal
-
Tłuszcze 0 g
-
Węglowodany 0 g
-
Białko 0.2 g
-
Błonnik 4 g
-
Sól 0 g
Makaron konjac mimo podobnej nazwy nie ma nic wspólnego ze znanym francuskim alkoholem. Wywodzący się z regionu Indochin makaron spożywany jest od setek lat w wielu miejscach Azji, ale szczególnie popularny jest w Chinach i Japonii. Dzięki swoim właściwościom jest nie tylko zdrowy, ale również bardzo uniwersalny i w przeciwieństwie do innych makaronów - bardzo dietetyczny.
Makaron shirataki - z czego powstaje?
Makaron konjac znany też pod nazwą makaron shirataki to rodzaj makaronu pozyskiwany z mąki wytwarzanej z korzenia rośliny noszącej nazwę konjac. Bulwa przypomina połączenie ziemniaka z burakiem. W roślinie konjac większość składu stanowią włókna o nazwie glukomannan - rodzaju błonnika, który odpowiada za korzyści zdrowotne oraz za bardzo niską kaloryczność. Co ciekawe, bulwa rośliny konjac ma charakterystyczny, nieprzyjemny zapach przypominający gnijące mięso. Oczywiście gotowy produkt, czyli składający się w 97% z wody makaron konjac, jest go pozbawiony.
Właściwości makaronu shirataki
Mogłoby się wydawać, że skoro w makaronie konjac znajduje się głównie błonnik, to jego właściwości będą dość ograniczone. Na szczęście, tak nie jest. Owszem, spożycie go zaspokaja głód i gwarantuje uczucie sytości, ale również poprawia perystaltykę jelit - sprzyja czyszczeniu przewodu pokarmowego z resztek i toksyn. Dodatkowo w składzie znajdziemy też pierwiastki, szczególnie dużo wapnia oraz potas, magnez, cynk i żelazo. Makaron shirataki jest też bogatym źródłem witamin.
Prócz wspomnianego zaspokajania uczucia głodu posiłki z makaronem wpływają na insulinowrażliwość i na tolerancję glukozy. Z tego powodu jest to świetny zamiennik tradycyjnego makaronu, polecany szczególnie osobom zmagającym się z cukrzycą. To na co warto zwrócić jeszcze uwagę to znikoma wartość energetyczna. Produkt nie zawiera cukru i tłuszczu, jedynie śladowe ilości białka - jest produktem niskokalorycznym i zawiera tylko 9 kcal w 100 g produktu. Jest to wartość praktycznie pomijalna i nawet osoby na najbardziej restrykcyjnych dietach mogą nie brać tego pod uwagę.
W przeciwieństwie do tradycyjnych makaronów konjac nie zawiera jajek. Przy jego produkcji nie używa się również innych zbóż glutenowych. Oznacza to, że jest to zarówno produkt wegański, jak i bezglutenowy.
Jak smakuje makaron konjac?
Makaron z rośliny konjac to produkt o bardzo uniwersalnym charakterze, chociaż nie wygląda jak klasyczny makaron. Jest niemal przezroczysty, ma delikatnie galaretowatą konsystencję, jest bezwonny i nie ma smaku. Dobrze za to chłonie aromaty dań, do których jest dodany. Jest elastyczny, sprężysty i jędrny, przez co musi być dłużej przeżuwany. Dobrze smakuje zarówno z daniami słodkimi, jak i wytrawnymi. Świetny jako uzupełnienie zup, sosów, dań mięsnych, owoców morza i warzyw.
Jego dużą zaletą jest również sposób przygotowania, a raczej jego brak. Produkt nie wymaga gotowania i jest praktycznie gotowy do spożycia zaraz po wyjęciu z opakowania. Wystarczy jedynie przepłukać zimną wodą, a następnie dodać bezpośrednio do ulubionej potrawy lub do wrzątku by nabrał temperatury i smaku.
Dania z makaronem konjac
Ze względu na swój skład i uniwersalność, makaron konjac to praktycznie idealny produkt. Z pewnością spełni oczekiwania osób na diecie odchudzającej, wegan i wegetarian, diabetyków, osób dbających o zdrowy tryb życia i tych na keto. Makaron nie zawiera glutenu, jest hipoalergiczny i zawiera znikomą ilość kalorii, dlatego można dodać go bez obaw do swojej diety.
Co istotne, o ile makaron wywodzi się z Azji i często spotkać go można w daniach tamtejszej kuchni, to nic nie stoi na przeszkodzie by zastąpić nim tradycyjne spaghetti w daniach włoskich. Dzięki temu ciężkie pasty może nie będą mieć zero kalorii, ale będzie im zdecydowanie bliżej do bycia diet food.
Gdzie kupić makaron konjac shirataki?
Zainteresowanie makaronem shirataki na razie nie jest duże, ale rośnie z roku na rok. To tłumaczy jego małą dostępność w sklepach. Gdzie zatem kupić makaron shirataki? W jego poszukiwaniach najlepiej skierować się do stoisk z produktami ekologicznymi lub sprawdzić ofertę w dobrze zaopatrzonym sklepie internetowym ze zdrową żywnością. Są zresztą różne formy, w jakich jest dostępny makaron konjac: noodles, penne, czy tagliatelle także każdy znajdzie pasujący mu kształt.
Jak przechowywać makaron shirataki?
Jak wiele produktów spożywczych, najlepiej by było to ciemne, suche i chłodne miejsce. Makaron konjac jest produktem gotowym do spożycia. Ze względu na dużą zawartość wody po otwarciu opakowania powinno się go zjeść w ciągu 2-3 dni, a w międzyczasie przechowywać go w lodówce.
Skład:
woda oczyszczona, ekologiczna mąka konjac, błonnik owsiany (bez glutenu)
Masa netto:
385 g
Wyprodukowano w zakładzie przetwarzającym soję, owiec i siarczyny. Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Nie zamrażać. Po otwarciu przechowywać w wodzie maksymalnie 2 dni.
Dystrybutor: Bio Planet
Specyficzne kody
- EAN13
- 0786471696187
Zdecydowanie polecam
Makaron Konjac to dla mnie odkrycie roku! Gotuje się szybko i świetnie pasuje do sosów. Nie czuć różnicy między nim a tradycyjnym makaronem. Na pewno tu jeszcze kupię
* opinia zweryfikowana i potwierdzona zakupem