Siarczan magnezu wiadro - sól gorzka Epsom

Siarczan magnezu sól gorzka Epsom wiadro

Siarczan magnezu wiadro - sól gorzka Epsom

Bezpłatna dostawa już od 199zł

33,70 zł
Brutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 3 punktów lojalnościowych.


Sól Epsom, inaczej siarczan magnezu, to naturalny minerał pochodzenia solankowego. Jest pozyskiwana poprzez odparowanie wody z podziemnych źródeł solankowych, a następnie poddawana procesowi oczyszczania. Sól Epsom jest związana ze źródłami wód mineralnych, szczególnie w okolicach miasta Epsom w Wielkiej Brytanii, gdzie po raz pierwszy została odkryta.

Proponujemy najwyższej klasy Sól Epsom, pozyskiwaną z kopalni znajdujących się w Niemczech. Sól w postaci surowej wydobywana jest z podziemnego złoża i jest naturalną substancją nieorganiczną.

Sól Epsom (sól angielska, gorzka sól) jest znana ze swoich licznych właściwości zdrowotnych i kosmetycznych. Głównym składnikiem soli Epsom jest siarczan magnezu, który ma korzystny wpływ na organizm. Magnez wspiera funkcjonowanie mięśni i układu nerwowego, pomaga zmniejszyć stres, poprawia jakość snu oraz pomaga w regulacji poziomu cukru we krwi.

Związek kwasu siarkowego i magnezu

Nasza Sól Epsom (heptahydrat siarczanu magnezu, MgSO4x7H2) wytwarzana jest całkowicie naturalnie z surowca o nazwie Kizeryt (monohydrat siarczanu magnezu MgSO4xH2O), który po wydobyciu z podziemnych pokładów najpierw rozpuszczany jest w gorącej wodzie tak, aby w ten sposób uzyskać klarowny roztwór.

Następnie w wyniku schładzania postępuje proces rekrystalizacji, który umożliwia wytrącanie najwyższej jakości czystego heptahydratu siarczanu magnezu. Dalej sól jest suszona i w tej postaci gotowa do użycia.

Siarczan magnezu -  nieorganiczny związek chemiczny właściwości i zastosowanie soli Epsom

Sól Epsom ma szereg właściwości przydatnych zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Ponieważ sól ma PH neutralne dla skóry, znajduje zastosowanie w kosmetyce - dzięki wysokiej zawartości siarki, sól Epsom świetnie łagodzi wszelkie problemy skórne (zawarty w niej siarczan magnezu działa bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo), wspomaga walkę z łupieżem, usuwa martwy naskórek, a zawarty w niej magnez dodatkowo wzmacnia włosy i paznokcie. Siarczan magnezu siedmiowodny można też stosować doustnie, jako naturalny środek przeczyszczający. Sól gorzka sprawdzi się również w gospodarstwie domowym - w ogrodzie zadziała jak naturalny nawóz i odstraszacz owadów i ślimaków, a dodana do prania doskonale je zmiękczy. 5kg wiadro z pewnością się nie zmarnuje!

Podstawowe zastosowanie soli Epsom:

  1. Kąpiele relaksacyjne dzięki zawartości siarki: Dodawanie soli Epsom do ciepłej kąpieli sprzyja relaksacji mięśni, pomaga złagodzić stres i poprawić nastrój (aby przygotować kąpiel wystarczy 2 szklanki soli Epsom na wannę z bardzo ciepłą wodą). Moczenie stóp w solance gorzkiej soli przyniesie ulgę po całym dniu.
  2. Leczenie zaparć: Sól Epsom jest czasem używana jako środek przeczyszczający, ale zawsze powinna być stosowana zgodnie z zaleceniami lekarza.
  3. Kosmetyka: Sól Epsom jest składnikiem wielu produktów do pielęgnacji skóry, ponieważ może pomóc w łagodzeniu stanów zapalnych skóry, takich jak trądzik oraz ogranicza wydzielanie sebum. Ponadto kąpiel z dodatkiem siarczanu magnezu wspomaga leczenie schorzeń skórnych.
  4. Zdrowa dieta: Magnez zawarty w soli Epsom może pomóc w regulacji poziomu magnezu w organizmie.
  5. Ochrona roślin: Solą Epsom wystarczy spryskać rośliny ogrodowe. Uchroni to je przed insektami i robactwem.

Informacja o alergenach: produkt jest czysty i całkowicie wolny od alergenów

Produkt jest odpowiedni dla wegetarian, wegetarian Oco-lacto, wegan, koeliaków i nietolerujących laktozy

Produkt posiada certyfikat koszerności i halal

Zastosowanie soli Epsom

Najlepiej sól w ilości od 100g do 250g (połowa do całej jednej szklanki) rozpuścić w wannie wypełnionej ciepłą wodą o temperaturze około 37 stopni Celsjusza. Odprężenie i poprawę stanu skóry przyniesie kąpiel około 20 minutowa.

STOSOWANIE WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU ZEWNĘTRZNEGO 

Sól Epsom -Przeciwwskazania

Przed zastosowaniem soli Epsom w celach zdrowotnych, zawsze warto skonsultować się z lekarzem, szczególnie w przypadku chorób przewodu pokarmowego, nerek lub serca. Nie należy spożywać soli Epsom doustnie w dużych ilościach, ponieważ może to prowadzić do biegunek i zaburzeń elektrolitowych. Przede wszystkim soli Epsom (sól gorzka) nie stosować na uszkodzoną skórę i chronić oczy. Nie zaleca się także stosowania soli Epsom u osób z nadwrażliwością na magnez oraz hipomagnezemii.


Kraj pochodzenia:

Niemcy


Sposób przechowywania: przechowywać w suchym i chłodnym miejscu niedostępnym dla dzieci. Opakowanie produktu: może różnić się wyglądem w zależności od partii towaru. Termin przydatności: data znajduje się na opakowaniu.


Producent: Naturalnie Zdrowe Barbara Bućko

E524

Specyficzne kody

ean13
5902721171678

Aby móc dodać opinię, musisz się zalogować i zakupić ten produkt.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Czytaj Na Blogu

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło