Rabat

ASKORBINIAN SODU BUTELKA 1kg Powiększ

ASKORBINIAN SODU BUTELKA 1kg29,50 zł

39,50 zł

-10,00 zł

Askorbinian sodu – co kryje się pod tą nazwą?

Askorbinian sodu to związek chemiczny, sól kwasu askorbinowego oraz sodu. Wykorzystywany jest w wielu dziedzinach życia jako przeciwutleniacz, środek chemiczny oraz dodatek do żywności. Popularnie nazywany jest witaminą C. W naszym organizmie jest niezbędny do przeprowadzenia przemian metabolicznych, a ponieważ człowiek nie ma zdolności syntezy witaminy C, musi ją pozyskiwać z pożywieniem lub w formie suplementów.

Askorbinianu sodu – zastosowanie

Askorbinian jest przede wszystkim stosowany jako suplement witaminy C. Może być w postaci płynnej lub stałej. Zapotrzebowanie na niego zwiększa się u osób z upośledzonym wchłanianiem oraz pacjentów chorujących na szkorbut. Rekomenduje się go osobom z anemią – witamina C zwiększa przyswajalność żelaza.

Wiele osób stosuje witaminę C w okresach zwiększonej liczby przeziębień, w stanach osłabienia organizmu, okresach rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych i w leczeniu chorób przewlekłych. Askorbinian sodu znajduje zastosowanie przemyśle farmaceutycznym oraz spożywczym.

Właściwości askorbinianu sodu

Choć jego nazwa brzmi mało naturalnie to warto wiedzieć, że w jednym gramie askorbinianu sodu znajduje się aż 889 mg witaminy C. Askorbinian sodu to organiczny związek zwany inaczej solą kwasu askorbinowego i sodu. Pozyskiwany jest w wyniku fermentacji i utleniania glukozy. Doskonale rozpuszcza się w wodzie. Posiada lekko słonawy posmak. Cena tego produktu oraz jego szerokie zastosowanie to niewątpliwe atuty, które warto wykorzystać podczas produkcji domowej roboty kosmetyków i mieć go zawsze w apteczce.


Informacja o alergenach: w zakładzie wykorzystywane są surowce zawierające: gluten, sezam, orzeszki ziemne, inne orzechy. Pomimo dołożenia wszelkich starań nie można w 100% wykluczyć wystąpienia w produkcie tych surowców.

Kraj pochodzenia: Chiny

Sposób przechowywania: przechowywać w suchym i chłodnym miejscu

Opakowanie produktu: może różnić się wyglądem w zależności od partii towaru

Termin przydatności do spożycia: data znajduje się na opakowaniu

PRODUCENT: NATURALNIE ZDROWE Barbara Bućko 05-420 Józefów ul. Matejki 4

 

Napisz opinię

9 - liczba produktów w tej samej kategorii

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do porównania