Czytaj Na Blogu
Przyprawy i zioła w ciąży – zalecane czy ograniczane?
Jeśli spodziewasz się dziecka lub jesteś świeżo upieczoną mamą, musisz zwracać uwagę na wszystko, co ląduje zarówno...
Bezpłatna dostawa już od 199zł
Nie ma punktów za ten produkt.
Imbir często kojarzony jest z dodatkiem występującym głównie w szeroko rozumianej kuchni azjatyckiej. Obok sosu sojowego jest nieodłącznym elementem wszystkich zestawów sushi czy marynowanych sałatek warzywnych z tamtej części świata. Chociaż jego pochodzenie nie jest do końca znane, to wiadomo, że uprawa imbiru może sięgać wiele tysięcy lat wstecz. Imbir dodaje potrawom i napojom charakterystycznego smaku, jednocześnie ostrego i orzeźwiającego. Z tego powodu często można spotkać się z wykorzystaniem przyprawy w napojach zarówno ciepłych, jak i zimnych oraz alkoholowych.
Imbir wchodzi również w skład curry, czyli mieszanek przyprawowych kojarzonych szczególnie z kuchnią indyjską. Nadaje się zarówno do potraw słodkich, jak i bardziej intensywnych. Z imbirem dostajemy jednak znacznie więcej niż tylko oryginalny i wyjątkowy smak – to też mnóstwo cech leczniczych, z których warto korzystać przez cały rok.
Po imbir mielony sięgamy najczęściej przy okazji świąt jako składnik ciast, pierników czy pieczonych jabłek. Dobrze sprawdza się też jako przyprawa do mieszanek do mięs i oczywiście jako wzmacniacz smaku piw i win serwowanych na ciepło, kiedy oczekiwany jest ostry, imbirowy posmak. Warto podkreślić, że imbir świeży i imbir mielony nie są identyczne. Korzeń można dodawać do tłustych potraw czy owoców morza, natomiast w formie proszku lepiej sprawdzi się w słodkich przepisach i deserach. Warto podkreślić, że mielony imbir dobrze komponuje się z przyprawami takim jak ziele angielskie, goździki czy pieprz.
Imbir świetnie komponuje się również z owocami. Można dodawać go do sałatek owocowych zarówno świeży, jak i mielony jako składnik dresingu. Chociaż niektóre połączenia mogą wydawać się dziwne, to efekt potrafi pozytywnie zaskoczyć.
Innym bardzo popularnym w naszym kraju sposobem na wykorzystanie imbiru mielonego są rozgrzewające napary, które najlepiej smakują w zimnych okresach roku.
Imbir mielony po zakupie najlepiej przechowywać w szczelnym pojemniku. Trzymanie go w papierowej torebce lub niezamkniętym opakowaniu sprawi, że będzie wietrzał, a jego "moc" z czasem straci na intensywności.
Indie, Peru
imbir mielony 100%
Informacja o alergenach: W zakładzie wykorzystywane są surowce zawierające: gluten, sezam, soję, gorczycę, orzeszki ziemne, różne orzechy. Pomimo dołożenia wszelkich starań nie można w 100% wykluczyć wystąpienia w produkcie tych surowców. Przechowywać w suchym miejscu, szczelnie zamknięte, w niskiej temperaturze. Opakowanie może różnić się wyglądem w zależności od partii towaru.
Data przydatności i numer partii towaru znajdują się na opakowaniu. Kraj pochodzenia znajduje się na etykiecie lub opakowaniu.
Producent: Naturalnie Zdrowe Sp. z o.o.
Specyficzne kody
Aby móc dodać opinię, musisz się zalogować i zakupić ten produkt.
Jeśli spodziewasz się dziecka lub jesteś świeżo upieczoną mamą, musisz zwracać uwagę na wszystko, co ląduje zarówno...