Czas oczekiwania na wysyłkę wynosi obecnie do 3 dni roboczych.

Witamina D3, 120 kaps. Powiększ

Witamina D3, 120 kaps.


Bezpłatna dostawa już od 249 zł!

24,90 zł

Witamina D3 odpowiada za mocne i zdrowe kości, w tym również zęby. Ma też wpływ na układ krążenia i pomaga uzyskać szczupłą sylwetkę, co ma znaczenie dla osób walczących z nadwagą. Jej niedobór oznaczać może nie tylko osłabienie układu kostno-szkieletowego, ale również inne dolegliwości jak, chociażby zaburzenia snu. Organizm wprawdzie jest w stanie pozyskać witaminę D3 samodzielnie, ale z różnych powodów jest to często utrudnione.

Witamina D3 – lecznicze promienie słońca

Witaminę D3 w około 20% jesteśmy w stanie dostarczyć razem z pożywieniem. Niestety w niektórych przypadkach mocno komplikuje to sytuację. Dotyczy to głównie osób na dietach wegetariańskich i wegańskich. Poza tym witamina D to słońce – wystawienie skóry na działanie promieni UV przez odpowiednio długi czas pozwala na wytworzenie pozostałej ilości niezbędnej człowiekowi. Jednak są to założenia idealne, które ciężko zrealizować. Położenie geograficzne i aura pozwala tylko w miesiącach letnich czerpać z dobrobytu słońca. W pozostałej części roku wskazane jest by witamina D była uzupełniana. Szczególnie w okresie, kiedy często słońce późno wstaje i wcześnie zachodzi, a my spędzamy cały dzień w zamkniętych pomieszczeniach.

Witamina D3 – jaka dawka?

Odpowiednie dawki witaminy D3 zależą głównie od tego, w jaki sposób się odżywiamy, ale także, w jakim wieku aktualnie jesteśmy. Nawet noworodki mogą czerpać korzyści z dodatkowej, ale kontrolowanej dawki. U nich wystarczająca będzie ilość około 400 IU na dobę. Dzieci do 10 lat mają ustaloną normę pomiędzy 600 i 1000 IU. Powyżej tego wieku jest to ilość do 2000 IU. Wartym uwagi jest fakt, że maksymalną dawką, jaką powinno się spożywać bez konsultacji z lekarzem to około 4000 IU. Dawki zbliżone do górnej granicy powinny brać osoby starsze powyżej 75 roku życia, a także osoby z nadwagą.

Witamina D3 – jaką kupić?

Witamina D3 dostępna jest w sklepie Naturalnie Zdrowe. Produkt w naszej ofercie cechuje się wysoką przyswajalnością, a 120 kapsułek pozwoli nawet na 4 miesiące suplementacji. 

Skład (1 kapsułka):

Witamina D - 50 mcg

Ostrzeżenie:

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zaleca się stosowanie zrównoważonej i zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przechowywać w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią. Terminy przydatności do użycia znajdują się na każdym opakowaniu jednostkowym.

Producent:

MEDICALINE

OSTRÓWIEC 150

05-480 KARCZEW

Oceń 
2020-05-26

Suplementacja witaminą D

Skuteczne uzupełnienie witaminy D3 od Naturalnie Zdrowe. Przyjmuję regularnie i nie mam już niedoboru witaminy D! Polecam

    Napisz swoją opinię!

    Napisz opinię

    19 - liczba produktów w tej samej kategorii

    Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

    Produkt dodany do porównania