Witamina D3 Forte 4000 j.m.,120 kaps. Powiększ

Witamina D3 Forte 4000 j.m.,120 kaps.


Bezpłatna dostawa już od 199 zł!

29,90 zł

Witamin D3 – promienna witamina

Powszechnie wiadomo, że witamina D zwana jest witaminą słońca – to dzięki promieniom UV naszej jedynej gwiazdy jesteśmy w stanie w dużej części pokryć zapotrzebowanie organizmu. Jednak ze względu na wiele czynników – położenie geograficzne czy tryb życia – jest to często utrudnione. Zbyt mała ilość czasu spędzanego na dworze w zimę, a nawet ilość chmur sprawia, że prócz okresu letniego w pozostałą część roku powinno stosować się suplementację tej witaminy.

Witamina D3 – ile brać?

Osoby szukające informacji o witaminie D3 często chcę też uzyskać odpowiedź na pytanie, ile należy jej brać. Odpowiedź brzmi: to zależy. Istotne jest to, że dawki dzienne przewidziane dla organizmu zmieniają się z wiekiem, ale także naszą kondycją, a konkretnie wagą. U dzieci poniżej 1 roku życia jest to około 400 UI dziennie. Potem do wieku 10 lat jest to od 600 do 1000 UI. Potem dla wszystkich dawka jest taka sama i wynosi do 2000 UI. Maksymalną ilością, jaką można przyjmować bez zaciągania opinii lekarskiej jest 4000 UI i takie dawki przeznaczone są głównie dla dwóch grup: osób starszych po 75. roku życia oraz borykających się z problemem nadwagi.

Witamina D3 – dobra dla wegetarian?

Witamina D3 powinna mieć szczególne miejsce w przypadku osób będących na diecie wegetariańskiej. Dzieje się tak ze względu na małą ilość produktów roślinnych bogatych w ten składnik. Najwięcej jest jej w mięsach i nabiale i z tego powodu powinna być uzupełniana przez osoby niespożywających produktów odzwierzęcych.

Witamina D3 – dla kogo Forte?

Maksymalna dawka witaminy D3 w preparacie Forte przeznaczona jest szczególnie dla osób, które z racji podeszłego wieku lub dużej wagi muszą uzupełniać duże ilości tej witaminy. Dostępne w Naturalnie Zdrowe opakowania starczają na 4 miesiące zażywania suplementu.

Skład (1 kapsułka):

Witamina D - 100 mcg

Ostrzeżenie:

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zaleca się stosowanie zrównoważonej i zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przechowywać w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią. Terminy przydatności do użycia znajdują się na każdym opakowaniu jednostkowym.

Producent:

MEDICALINE

OSTRÓWIEC 150

05-480 KARCZEW

Oceń 
2020-07-13

Witamina d3 forte

Witamina D3 od Naturalnie Zdrowe jest bardzo skuteczna w działaniu. Biorę od miesiąca i widzę poprawę samopoczucia. Dodatkowy plus za duże opakowanie, które wystarcza na długo

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Witamina D3 Forte 4000 j.m.,120 kaps.

  Witamina D3 Forte 4000 j.m.,120 kaps.

  24 - liczba produktów w tej samej kategorii

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  Produkt dodany do porównania