Cynk Chelatowany 25 mg, 100 tab. Powiększ

Cynk Chelatowany 15 mg, 100 tab.


Bezpłatna dostawa już od 199 zł!

19,90 zł

Cynk chelatowany – co to znaczy?

Cynk jest jednym ze składników enzymów, a przez to bierze udział w wielu, ważnych dla organizmu, procesach. Można go kupić bez recepty w każdej aptece w postaci tabletek, ale też jako chelat. Czym dokładnie są chelaty? W dużym skrócie są to substancję, które odpowiadają za zwiększenie przyswajalności pierwiastków oraz za ich usuwanie z organizmu. Są zabezpieczeniem, które z jednej strony niweluje niedobory, ale jednocześnie nie pozwala na przedawkowanie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku minerałów, które niosą ze sobą takie ryzyko. Jednym z nich jest właśnie cynk.

Cynk chelatowany – właściwości

Cynk mimo niewielkich ilości, jakich potrzebujemy, odgrywa ważną rolę w ciele człowieka. Oprócz wymienionych wyżej enzymów cynk wpływa na absorpcję witamin, zwiększa odporność organizmu, a także poprawia sprawność intelektualną i wpływa na nasze zmysły, szczególnie smaku i węchu. Poza tym poprawia płodność, reguluje miesiączkowanie, a nawet zwiększa libido. Słabą stroną cynku jest jednak jego niska absorpcja. Ponadto produkty zawierające cukier i błonnik, a także niektóre diety i alkohol, dodatkowo skutecznie obniżają jego ilość.

Cynk chelatowany – warto czy nie?

Zdecydowanie warto suplementować cynk, a najlepiej robić to bezpiecznie, preparatami w postaci chelatu. Na niedobory szczególnie narażone są osoby będące na diecie wegańskiej i zmagające się z chorobami alkoholowymi.  Suplementację powinny również rozważyć kobiety stosujące środki antykoncepcyjne oraz wszyscy ciężko pracujący umysłowo. Cynk chelatowany dostępny w Naturalnie Zdrowe zapewnia ponad 3-miesięczny zapas i może być przyjmowany na diecie wegańskiej.

Składniki (1 kapsułka)

Cynk - 15 mg

Ostrzeżenie:

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zaleca się stosowanie zrównoważonej i zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przechowywać w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią. Terminy przydatności do użycia znajdują się na każdym opakowaniu jednostkowym.

Producent:

MEDICALINE

OSTRÓWIEC 150

05-480 KARCZEW

Oceń 
2020-05-29

Cynk chelatowany Aliness

Odkąd suplementuję cynk chelatowany od Naturalnie Zdrowe mam mocniejsze włosy i paznokcie. Duże opakowanie i dobra cena. Polecam!

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Cynk Chelatowany 15 mg, 100 tab.

  Cynk Chelatowany 15 mg, 100 tab.

  24 - liczba produktów w tej samej kategorii

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  czytaj na blogu

  Produkt dodany do porównania