Wapń z muszli ostryg z K2 i D3, 100 tab.

Wapń z muszli ostryg z K2 i D3, 100 tab.

Wapń z muszli ostryg z K2 i D3, 100 tab.

Bezpłatna dostawa już od 199zł

39,90 zł
Brutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 3 punktów lojalnościowych.


Wapń, czyli podstawa zdrowych kości

Jednym z najważniejszych pierwiastków niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu jest wapń. W ludzkim ciele 99% tego pierwiastka znajduje się w kościach i to właśnie z nimi głównie jest kojarzony. Odpowiada za silny szkielet i dobrą kondycję zębów. Bierze jednak udział w wielu innych istotnych procesach jak, chociażby krzepnięcie krwi, gojenie ran czy praca mięśni. Poziom tego pierwiastka jest zależny od jego zawartości w pożywieniu oraz od stopni absorpcji w organizmie. Może się zatem okazać, że dostarczamy go zbyt mało lub nasze ciało nie przyjmuje go w wystarczających ilościach. Warte podkreślenia jest, że powstałe niedobory mogą prowadzić do osłabienia kości, osteoporozy, zaburzenia rytmu serca, a nawet stanów depresyjnych.

Witamin D jako wsparcie dla wapnia

Witamina D jest głównie kojarzona ze słońcem. I faktycznie, pod jego wpływem nasza skóra jest w stanie wytworzyć witaminę D3. Jest ona nie tylko odpowiedzialna za system odpornościowy, ale również za zwiększenie wchłaniania wapnia i zapewnia właściwą mineralizację kości. O ile człowiek jest w stanie produkować witaminę D3 samodzielnie to niestety w naszych warunkach klimatycznych przez większość część roku jest to niewystarczające. Skuteczność zależy od wielu czynników: ilość słońca, chmur, a nawet powierzchnia odsłoniętego ciała. Oznacza to, że w naszym kraju jedynym odpowiednim okresem jest lato. Pozostałe pory roku wymuszają suplementację witaminy D3.

Witamina K jak kierunek

Powszechnie wiadomo, że witamina K powinna być dostarczana razem z witaminą D3. Dlaczego? Ponieważ witamina K „wskazuje” gdzie ma odkładać się wapń i dzięki temu zamiast w żyłach robi to w kościach, czyli tam, gdzie jego miejsce. Dodatkowo wpływa też na regulację poziomu witaminy D3 więc można powiedzieć, że jest tutaj nieodłącznym elementem tego zestawu.Naturalny wapń połączony z odpowiednimi dawkami D3 i K2 to świetny wybór dla wszystkich osób, które chcą zadbać o odpowiednią suplementację zarówno pod względem jakości, jak i przyswajalności. Wapń z muszli ostryg z K2 i D3 dostępny w Naturalnie Zdrowe to 100 tabletek, które pokryją nawet 3 miesiące zapotrzebowania.

Składniki (1 tabletka):

Wapń z muszli ostryg 1250 mg
W tym wapń 420 mg
Witamina K 25 ug
Witamina D 25 ug

Ostrzeżenie:

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zaleca się stosowanie zrównoważonej i zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przechowywać w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią. Terminy przydatności do użycia znajdują się na każdym opakowaniu jednostkowym.

Producent:

MEDICALINE

OSTRÓWIEC 150

05-480 KARCZEW

 

E428

Aby móc dodać opinię, musisz się zalogować i zakupić ten produkt.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło