Zamówienia wysyłamy w terminie do 3 dni roboczych.

UWAGA! Ze względu na stan epidemiczny w kraju - brak możliwości płatności gotówką przy odbiorach osobistych w siedzibie firmy!

Maca - naturalny afrodyzjak dla kobiet i mężczyzn

Maca - naturalny afrodyzjak dla kobiet i mężczyzn

Niezwykłe właściwości korzenia macy znane są ludzkości nie od dziś. Od tysięcy lat roślina ta uprawiana jest na szczytach gór Andów przez Peruwiańczyków. Tubylcy wykorzystywali zmielony korzeń macy do domowego leczenia właściwie każdej dolegliwości. Rolnicy stosowali ten magiczny proszek do dodania sobie energii podczas ciężkich dni pracy. Dzisiaj mówi się o macy jako o afrodyzjaku. Dlaczego? Dowiesz się z dzisiejszego wpisu!

Przejdź do następnych akapitów:

Maca a pożycie seksualne

Największą sławą proszek z korzenia macy cieszy się ze względu na podwyższanie libido. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni potwierdzają, że po spożyciu koktajlu z macą, nie mają problemów z popędem seksualnym. Jeżeli chodzi o mężczyzn, to maca ułatwia erekcję, produkcję spermy i ma pozytywny wpływ na ruchliwość plemników. Ma to szczególnie pozytywny wpływ na pożycie par, które starają się o potomstwo. Warto jeszcze wspomnieć, że mimo zwiększania popędu seksualnego u mężczyzn, maca nie ma wpływu na poziom hormonów we krwi. Swoje zbawienne dla panów właściwości maca zawdzięcza wysokiej zawartości białka. Żeby nie mieć problemów z potencją, należy spożywać w swojej diecie odpowiednią ilość białka, a konkretniej argininy. Od strony biologicznej warto również wspomnieć, że kontakt seksualny między partnerami wymaga odpowiedniego przepływu krwi w organizmie. Jak łatwo się domyślić - maca słynie również i z tego.

Maca a sprawy kobiece

Menopauza i comiesięczna menstruacja dla niektórych kobiet są szczególnie uciążliwe. W związku z tym, że maca stosowana jest na różnorodne zaburzenia hormonalne, może mieć łagodzący wpływ na kobiece dolegliwości. Ten peruwiański proszek podnosi poziom energii, dzięki czemu może zniwelować uczucie osłabienia. Kobiety cierpiące na uderzenia gorąca podczas menopauzy również chwalą sobie ten naturalny suplement. Co więcej, przeprowadzone badania wskazują na to, że korzeń maca nie zawiera fitohormonów, dzięki czemu może być włączony jako dodatek do leczenia tego typu zaburzeń. Kobiety, które preferują tzw. medycynę naturalną, bardzo chwalą sobie jego działanie.

Wszystko wskazuje na to, że maca zasługuje na miano superfood. Dzięki temu, że w jednej porcji proszku jest około 70% węglowodanów, 20% błonnika pokarmowego, 4% tłuszczu a do tego aż 18 aminokwasów, maca to źródło witamin i składników mineralnych. Włącz do swojej codziennej diety jedną łyżeczkę sproszkowanego korzenia macy i przekonaj się o jej prozdrowotnych walorach!
 

< Wróć do bloga Następny wpis >
Produkt dodany do porównania