Kategoria: Produkty wegańskie

Aktywne filtry

  • -4,00 zł
orzechy macadamia
33,60 zł 29,60 zł
Najniższa cena: 28,00 zł +1,60 zł

Produkty wegańskie

Chociaż diety wegetariańska i wegańska są pod pewnym względami do siebie podobne, to są między nimi również dość istotne różnice. W dużym skrócie dieta wegańska to bardziej restrykcyjny odłam diety wegetariańskiej. W obu przypadkach z posiłków usunięte są mięsa, ale weganie idą jednak o krok dalej i eliminują z diety również wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego: jaja, mleko, miód i inne. Decyzja ta podyktowana jest względami etycznymi, moralnymi, ale też zdrowotnymi.

Co istotne, weganie prócz restrykcyjnych ograniczeń w diecie, rezygnują również z używania przedmiotów codziennego użytku, które wytwarzane są ze zwierząt lub ich kosztem. Wyroby ze skóry, futra, a nawet ubrania wełniane, jedwabne, czy te wypełnione puchem. Można zatem powiedzieć, że weganizm to już nie tylko sposób odżywiania, a bardziej styl życia.

Produkty wegańskie pozwalają przy odpowiednim zbilansowaniu na zaspokojenie zapotrzebowania na kalorię i większość witaminy i minerałów. Są jednak pewne wyjątki i zaleca się suplementację elementów, których w diecie może być zbyt mało np. witaminy B12.

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło