Orzechy

Aktywne filtry

Orzechy

Orzechami w sztuce kulinarnej zwykło się nazywać nasiona bądź owoce, których jądro jest jadalne i zamknięte w łupinie lub skorupie o różnym stopniu twardości. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego są powszechnie uznawane za zdrowe i wartościowe, spieszymy z odpowiedzią.

Czym właściwie są orzechy?

Orzechy to istotny element diety – 100g cechują się wysoką zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy E, które mogą wspomagać pracę mózgu oraz serca. Co ciekawe, orzechy w diecie wegetariańskiej wraz z soją mogą nawet zastąpić białko zwierzęce! Jednak kaloryczność orzechów jest wysoka a niektóre ich rodzaje są również sycące, dlatego jeśli spożywa się je jako przekąskę, warto zachować umiar.

Nasz sklep ze zdrową żywnością oferuje szeroki asortyment orzechów, w ofercie m.in. migdały, pistacje, orzechy włoskie, orzechy laskowe, brazylijskie, pecan i wiele innych. 

A w jakiej formie najlepiej jeść orzechy? Tak jak większość naturalnych, roślinnych składników, orzechy powinny być jak najmniej przetworzone – idealne będą te świeże, jedzone prosto ze skorupki.

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło