Kategoria: Produkty niskobiałkowe

Aktywne filtry

Produkty niskobiałkowe

Dieta niskobiałkowa - dla kogo? 

Produkty niskobiałkowe przeznaczone są dla osób będących na dietach wspomagających leczenie dolegliwości związanych przede wszystkim z niewydolnością nerek, wątroby oraz trzustki i pęcherzyka żółciowego. Również schorzenia dróg żółciowych są argumentem do stosowania takiego reżimu żywieniowego.  

Dieta niskobiałkowa ma na celu zmniejszenie ilości związków wytwarzanych podczas metabolizmu protein. Odpowiednia redukcja ilości protein na diecie niskobiałkowej może być jednak trudna do zrealizowania i powinna odbywać się pod nadzorem odpowiednich lekarzy specjalistów.  

Diety niskobiałkowe - PKU i nie tylko 

Istnieje wiele schorzeń, w których leczeniu wykorzystuje się diety niskobiałkowe. PKU, czyli fenyloketonuria jest jedną z nich. Ta rzadka przypadłość sprawia, że z diet osób nią dotkniętych musi zniknąć wiele odżywczych produktów. Przykładem są mleko i przetwory z mleka, nabiał i produkty z jaj, soi. Unikać należy tez mięsa, ryb, produktów mącznych, strączków, a nawet orzechów.  

W praktyce oznacza to brak w codziennym menu, chociażby makaronów, a nawet zwykłych kanapek (przez obecność glutenu, drożdży i skrobi pszennej). Jak widać, wymogi są bardzo restrykcyjne i jest to dieta niezwykle trudna do przestrzegania. Dobór odpowiednich produktów jest tutaj kluczowym elementem. 

Gdzie kupić produkty niskobiałkowe  

Sklep Naturalnie Zdrowe to miejsce, gdzie znajdziesz różne produkty nisko-proteinowe. Sprawdź asortyment dostępny w ofercie w naszym sklepie, wyeliminuj białko i ciesz się smakiem ulubionych dań.

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło