Kategoria: Naturalne zakwasy

Aktywne filtry

Naturalne zakwasy

Naturalne zakwasy kluczem do wypieku pysznego, domowego chleba

Oferujemy w naszym sklepie ze zdrową żywnością gotowe, naturalne zakwasy do pieczenia chleba, bułek i innego rodzaju pieczywa. W tej kategorii możemy zaproponować naszym klientom wysokiej jakości, naturalne zakwasy.

Zakwas to stosowana od wieków w przemyśle spożywczym, jak i w domach prywatnych przez gospodynie domowe, mieszanka kultur bakterii, której celem jest przeprowadzenie fermentacji właściwej dla danego procesu. My przygotowaliśmy dla Państwa zakwasy piekarskie, ale istnieją także zakwasy mleczarskie, maślarskie czy gorzelnicze.

Tym, co zdecydowanie wyróżnia zakwasy sprzedawane za pośrednictwem naszego sklepu jest ich naturalne pochodzenie. Zakwas hamuje proces aktywności enzymów, które nie pozwalają na zbudowanie odpowiednich struktur w miękiszu chleba. W procesie zakwaszania ciasta za pośrednictwem zakwasu biorą udział bakterie, które odpowiadają za produkcję kwasu mlekowego i octowego. Rozmnażają się one chętnie w cieście np. żytnim.

Naturalne pochodzenie naszych zakwasów powoduje, że nie musicie już Państwo przygotowywać ich w domu, ale możecie sięgnąć po gotowy, pełnowartościowy produkt, który ułatwi, albo nawet umożliwi Wam pieczenie chleba w zaciszu własnego domu.

Przykładem naturalnych zakwasów dostępnych w naszej ofercie jest Zakwas żytni wysuszony 100% naturalny- wyprodukowany z mąki żytniej, z udziałem kultur bakterii. Zakwas pozwala na pieczenie chleba żytniego bez drożdży.

Dla wszystkich naszych klientów, którzy chcieliby upiec własne pieczywo na zakwasie, proponujemy wybór nie tylko naturalnych zakwasów, ale również mieszanek chlebowych czy mąk na dowolny chleb pieczony w domu.

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło