Kategoria: Oleje i masła

Aktywne filtry

Zdrowe i naturalne oleje spożywcze i kosmetyczne

Zdrowe oleje to doskonała alternatywa dla masła, margaryny i tradycyjnego oleju. Ze względu na swoje drogocenne właściwości niesłabnącą popularnością cieszy się olej kokosowy pozyskiwany z orzechów palmy kokosowej. W naszym sklepie znajdą Państwo olej kokosowy w postaci rafinowanej i nierafinowanej. Olej kokosowy rafinowany poddany jest obróbce termicznej, przybiera formę bezzapachowego i twardego tłuszczu, dzięki czemu nie zmienia smaku potraw. Olej kokosowy nierafinowany tłoczony jest na zimno, jego konsystencja jest bardziej miękka, posiada wyraźniejszy smak i zapach kokosa, uznawany jest również za zdrowszą odmianę niż postać rafinowana.

Olej kokosowy jest cenionym produktem ze względu na swoje właściwości zdrowotne i pielęgnacyjne, które wykorzystuje się przede wszystkim w kuchni i kosmetyce. Olej kokosowy sprawdza się w roli niskokalorycznego i zdrowego zamiennika dla oleju słonecznikowego i rzepakowego. W kuchni z powodzeniem zastępuję masło, można go stosować zarówno do smażenia, jak i wypieków. W temperaturze powyżej 25 stopni Celsjusza olej zmienia swoją konsystencję i staje się płynny.

Olej kokosowy cieszy się dużą popularnością wśród pań, ponieważ może zastąpić wiele kosmetyków stosowanych na co dzień. Obecność cennych nasyconych tłuszczów sprawia, że olej ma właściwości silnie nawilżające. Może być stosowany bezpośrednio na twarz i włosy lub stanowić dodatek do balsamów, olejków i kremów.

W ofercie naszego sklepu ze zdrową żywnością oprócz olejów kokosowych, znajdą Państwo także pastę orzechową bez dodatków cukru i soli.

Wszystkim osobom ceniącym sobie zdrowy tryb życia proponujemy zapoznać się z produktami dostępnymi w sklepie Naturalnie Zdrowe.

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło