Kategoria: Produkty wegetariańskie

Aktywne filtry

  • -4,00 zł
orzechy macadamia
33,60 zł 29,60 zł
Najniższa cena: 28,00 zł +1,60 zł

Produkty wegetariańskie

Dieta wegetariańska to jedna z najbardziej popularnych diet, która cieszy się od wielu lat dużym zainteresowaniem. Z założenia eliminuje z posiłków wszelkiego rodzaju mięsa, ale zezwala na spożywanie produktów odzwierzęcych, czyli chociażby mleka, miodu czy jajek. Pod tym względem jest znacznie bardziej liberalnym podejściem niż bardziej restrykcyjny weganizm.

Warto podkreślić, że moda na wegetarianizm spowodowała powstanie wielu odmian diet półwegetariańskich, czyli takich, które dopuszczają pewien typ mięsa lub zakładają częściowy (ograniczony czasowo) wegetarianizm. Jednak z punktu widzenia założeń nie są to diety stricte wegetariańskie. Również panujące w Polsce przeświadczenie, że wegetarianie mogą spożywać ryby, jest błędne.

Produkty wegetariańskie są w stanie zapewnić odpowiednią ilość zarówno kalorii, jak i witamin i składników mineralnych. Są jednak witaminy np. B12, które wymagać mogą dodatkowej suplementacji, gdyż dostarczenie ich z pokarmem może nie pokrywać dziennego zapotrzebowania.

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło