Żelazo organiczne MicroFerr® 25 mg x 100 tabletek VEGE

Żelazo organiczne MicroFerr® 25 mg x 100 tabletek VEGE

Żelazo organiczne MicroFerr® 25 mg x 100 tabletek VEGE

Bezpłatna dostawa już od 199zł

39,90 zł
Brutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 3 punktów lojalnościowych.


Żelazo jest jednym z najistotniejszych pierwiastków dla wszystkich żywych organizmów, a pod względem masy również najbardziej powszechnie występującym na Ziemi. Mimo to, o jego niedobór w organizmie nie jest trudno, a biorąc pod uwagę jego niezbędność, bardzo istotne jest, by dbać o jego ilość w diecie i suplementacji.

Żelazo pierwiastek niezbędny

Wiele osób słysząc „żelazo” ma przed oczami przemysł ciężki i rozgrzane piece hutnicze. Jednak już nie każdy wie, jak istotną rolę w naszym organizmie odgrywa ten mikroelement. Żelazo bierze udział w procesie transportu tlenu we krwi, a także magazynowania go w np. w mięśniach. Jest też składnikiem wielu enzymów i jest obecny w tkankach, mięśniach, krwi, osoczu, a nawet szpiku kostnym. Już podczas okresu płodowego odpowiada za prawidłowy rozwój układu nerwowego u dziecka. Żelazo zapewnia też dobrą regenerację i ma duży wpływ na wydolność organizmu podczas wysiłku fizycznego.

Ze względu na swoją rolę ważne jest, by nie dopuszczać do powstania niedoborów. Zbyt mała ilość żelaza to inaczej niedokrwistość albo po prostu anemia, czyli spadek zdolności krwi do przenoszenia tlenu, co może mieć istotny wpływ na codzienne funkcjonowanie. Objawami mogą być duszności, znaczące osłabienie, zwiększone pragnienie czy wręcz omdlenia. Badania wykazały również związek niskiego poziomu żelaza ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia schorzeń neurologicznych takich jak ADHD.

Żelazo w jedzeniu

Żelazo występuje w jedzeniu zarówno w produktach mięsnych, jak i roślinnych. Jest jednak duża różnica zarówno w ilości, jak i wchłanialności tego pierwiastka. Pod tym względem bezapelacyjnie wygrywa mięso, a w szczególności podroby. Poza tym jest też wiele rzeczy, które dodatkowo ograniczają przyswajanie pierwiastka. Są to między innymi herbata, kawa, wino, ale też błonnik czy kazeina zawarta w mleku. Można jednak temu przeciwdziałać. Większe ilości witaminy C zawarte np. w kiszonkach czy niektórych owocach pomagają utrzymać poziom żelaza na prawidłowym poziomie.

Żelazo - co jeść?

Najlepszymi źródłami żelaza są produkty mięsne, a w szczególności wątróbka i nerki. Sporo znajdziemy go również w niektórych produktach zbożowych jak otręby, a także w orzechach i pestkach. Mało pierwiastka jest za to w rybach, mleku oraz owocach i warzywach, z wyłączeniem strączków. To oznacza, że osoby będące na dietach wegańskiej lub wegetariańskiej są znacznie bardziej narażone na ryzyko niedoboru żelaza. Dotyczy to także osób, u których wystąpił ubytek krwi np. wskutek operacji. W takich przypadkach dodatkowa suplementacja jest warta rozważenia.

Żelazo organiczne w naszej ofercie to preparat opracowany z myślą o jak najlepszej przyswajalności. Prócz dawki pierwiastka, który zaspokaja dzienne zapotrzebowanie, ma w składzie również istotny dodatek w postaci witaminy C. Wszystko zamknięte jest w tabletkach spełniających wymogi diety wegańskiej, a jedno opakowanie zapewnia ponad 3 miesiące suplementacji.

Składniki

1 tabletka (% RWS)

Żelazo Microferr®

 

Witamina C

25 mg *(178,5%)

 

40 mg *(50%)

Ostrzeżenie:

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zaleca się stosowanie zrównoważonej i zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przechowywać w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią. Terminy przydatności do użycia znajdują się na każdym opakowaniu jednostkowym.

Producent:

MEDICALINE

OSTRÓWIEC 150

05-480 KARCZEW

E1665

Aby móc dodać opinię, musisz się zalogować.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło