18 products

Kosmetyki naturalne

Naturalne kosmetyki to te, które zostały stworzone z substancji bezpiecznych dla skóry człowieka i środowiska. Niestety to określenie bardzo często bywa nadużywane – aby kosmetyk mógł oficjalnie zostać nazwany naturalnym, musi spełnić szereg wymogów.

Składniki kosmetyków naturalnych muszą pochodzić z naturalnych, ekologicznych upraw. Przy klasyfikacji produktów jako kosmetyki naturalne, ocenia się nawet glebę i wodę (także deszczową!), na których wyrosły roślinne składniki preparatów.

Kosmetyki naturalne nie powinny zawierać detergentu SLS ani konserwantów oznaczonych jako PEG. Zamiast tego w ich składzie znajdziesz wyłącznie substancje zagęszczające i zmydlające naturalnego pochodzenia. Kosmetyki naturalne mogą nosić różne nazwy – są to zarówno produkty wegańskie, organiczne, jak i ekologiczne. Każda z tych kategorii różni się nieco swoimi właściwościami.

W składzie kosmetyków wegańskich nie znajdziesz żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego, a kosmetyki organiczne składają się w 95% z produktów pochodzenia naturalnego. Kosmetyki naturalne nie mogą być także testowane na zwierzętach, a proces ich produkcji i pozyskiwania składników aktywnych jest w pełni bezpieczny dla środowiska.

Kosmetyki naturalne opinie

Jednak tym, co najbardziej przemawia za zmianą pielęgnacji na bardziej ekologiczną, są przede wszystkim pozytywne opinie. Zdecydowana większość osób, które zdecydowały się na wypróbowanie kosmetyków naturalnych, nie wyobraża sobie powrotu do drogeryjnych produktów! Jeżeli Ty również chcesz dołączyć do grona zadowolonych użytkowników ekologicznej pielęgnacji, zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz kosmetyki dla siebie.

Wyświetla 1 - 18 z 18 produktów

Kosmetyki naturalne – kto powinien ich używać?

Dobre kosmetyki naturalne to takie, do których przygotowania zostały wykorzystywane tylko składniki najwyższej jakości. Dla kogo takie produkty będą idealne?

Kosmetyki naturalne bez chemii sprawdzą się zwłaszcza u osób podatnych na alergie. Produkty, które zostały wyprodukowane bez użycia szkodliwych nawozów, docenią również osoby, których skóra jest szczególnie wrażliwa i wymaga przemyślanej pielęgnacji.

Kosmetyki naturalne bez konserwantów oraz nietestowane na zwierzętach to także propozycja dla osób, które dbają o środowisko naturalne i którym zależy, aby podczas produkcji preparatów nie ucierpiało żadne zwierzę.

Jeżeli pielęgnacja za pomocą odpowiednich produktów to dla Ciebie podstawa i chcesz mieć pewność, że to, co ma kontakt z Twoją skórą, ma na nią korzystny wpływ, wybierz kosmetyki naturalne. Ich bogaty skład może pozytywnie działać na jej wygląd oraz kondycję.

Jakie kosmetyki naturalne znajdziesz w Naturalnie Zdrowe?

W naszym sklepie internetowym Naturalnie Zdrowe znajdziesz szereg kosmetyków naturalnych do pielęgnacji całego ciała i twarzy. Mamy dla Ciebie cały wachlarz propozycji – od pielęgnującego Twój płaszcz hydrolipidowy natłuszczającego masła shea, po kwas hialuronowy, który dogłębnie nawilża skórę i pomaga pobudzić fibroblasty do produkcji kolagenu.

Lubisz samodzielnie przygotowywać kosmetyki i sprawdzać na własnej skórze przepisy DIY? W sklepie Naturalnie Zdrowe znajdziesz produkty, które możesz wykorzystać do swoich eksperymentów. Takimi preparatami są chociażby olejek eteryczne z drzewa herbacianego, dzięki którym przygotujesz naturalne kosmetyki w zaciszu własnego domu.

Wybierz kosmetyki naturalne dopasowane do potrzeb Twojej skóry, a szybko przekonasz się o ich skutecznym działaniu.

Produkt dodany do porównania