Kategoria: Kosmetyki naturalne

Aktywne filtry

Kosmetyki naturalne

Naturalne kosmetyki to te, które zostały stworzone z substancji bezpiecznych dla skóry człowieka i środowiska. Niestety to określenie bardzo często bywa nadużywane – aby kosmetyk mógł oficjalnie zostać nazwany naturalnym, musi spełnić szereg wymogów.

Składniki kosmetyków naturalnych muszą pochodzić z naturalnych, ekologicznych upraw. Przy klasyfikacji produktów jako kosmetyki naturalne, ocenia się nawet glebę i wodę (także deszczową!), na których wyrosły roślinne składniki preparatów.

Kosmetyki naturalne nie powinny zawierać detergentu SLS ani konserwantów oznaczonych jako PEG. Zamiast tego w ich składzie znajdziesz wyłącznie substancje zagęszczające i zmydlające naturalnego pochodzenia. Kosmetyki naturalne mogą nosić różne nazwy – są to zarówno produkty wegańskie, organiczne, jak i ekologiczne. Każda z tych kategorii różni się nieco swoimi właściwościami.

W składzie kosmetyków wegańskich nie znajdziesz żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego, a kosmetyki organiczne składają się w 95% z produktów pochodzenia naturalnego. Kosmetyki naturalne nie mogą być także testowane na zwierzętach, a proces ich produkcji i pozyskiwania składników aktywnych jest w pełni bezpieczny dla środowiska.

Kosmetyki naturalne opinie

Jednak tym, co najbardziej przemawia za zmianą pielęgnacji na bardziej ekologiczną, są przede wszystkim pozytywne opinie. Zdecydowana większość osób, które zdecydowały się na wypróbowanie kosmetyków naturalnych, nie wyobraża sobie powrotu do drogeryjnych produktów! Jeżeli Ty również chcesz dołączyć do grona zadowolonych użytkowników ekologicznej pielęgnacji, zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz kosmetyki dla siebie.

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło