Glikol propylenowy farmaceutyczny 1L 99,9%

glikol propylenowy

Glikol propylenowy farmaceutyczny 1L 99,9%

Bezpłatna dostawa już od 199zł

31,80 zł
Brutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 3 punktów lojalnościowych.


Glikol propylenowy farmaceutyczny 99%

Czym jest glikol propylenowy?

Glikol propylenowy to substancja, którą często spotykamy w wielu produktach dnia codziennego. Jest oleistą cieczą, przezroczystą i całkowicie nieszkodliwą. Chociaż często nie zdajemy sobie z tego sprawy, jest on składnikiem wielu produktów kosmetycznych i spożywczych.

Gdzie możemy znaleźć glikol propylenowy?

Glikol propylenowy jest substancją, która dzięki swoim właściwościom jest wykorzystywana na wiele sposobów. Między innymi stanowi kluczowy składnik płynów zapobiegających zamarzaniu, więc jeśli kiedykolwiek korzystałeś z płynu do spryskiwaczy w samochodzie podczas zimy, to prawdopodobnie zawierał on właśnie glikol propylenowy. W bazie glikolu propylenowego tworzony jest tez płyn chłodzący, który chronią nasze samochody przed przegrzewaniem.

To oczywiście nie wszystko. Glikol propylenowy jest używany w kosmetykach jako składnik nawilżający skórę i stąd jego częsta obecność w kremach do rąk i balsamach do ciała. Dzięki niemu składniki aktywne są lepiej wchłaniane przez naszą skórę, a przez to rośnie ich skuteczność i są wydajniejsze.

Glikol propylenowy w przemyśle kosmetycznym i spożywczym

Glikol propylenowy w kosmetyce działa również jako nośnik aromatów w olejkach zapachowych, sprawiając, że nasze perfumy i dezodoranty są trwalsze i bardziej intensywne. To również ważny składnik barwników, które dodawane są do kosmetyków kolorowych, takich jak szminki czy lakiery do paznokci.

Choć może się wydawać to zaskakujące, nie jest on tylko używany podczas produkcji kosmetyków, ale też wielu produktów spożywczych. Dzięki niemu jogurty czy napoje zachowują intensywny i długo utrzymujący się smak. Działa jako nośnik zapachów.

Pozostałe zastosowania glikolu propylenowego

Choć najczęściej kojarzymy glikol propylenowy z kosmetykami czy płynami samochodowymi, ma on także inne, mniej oczywiste zastosowania. W przemyśle farmaceutycznym stosowany jest w preparatach i roztworach doustnych zwiększając wchłanialność lekarstw. Wykorzystuje się go również w płynach do płukania ust.

Różnice w stosunku do glikolu etylenowego

Przez podobieństwo nazw środek mylony jest często z glikolem etylenowym. To błąd, gdyż glikol propylenowy i glikol etylenowy to dwa różne związki chemiczne, które mają pewne podobieństwa, ale różnią się strukturą, właściwościami i zastosowaniami. Przede wszystkim glikol etylenowy jest substancją toksyczną i kontakt z nim może prowadzić do poważnych powikłań. Nie jest przez to wykorzystywany w przemyśle spożywczym i kosmetykach.

Skład:

glikol farmaceutyczny 99,9%

Nr CAS: 57-55-6 | Nr WE: 200-338-0 | Wzór chemiczny: C3H8O2

Gatunek: czysty farmaceutyczny

W zakładzie wykorzystywane są surowce zawierające: gluten, sezam, różne orzechy. Data przydatności i numer partii towaru znajdują się na opakowaniu. Przechowywać szczelnie zamknięte w ciemnym, suchym i chłodnym miejscu. Opakowanie może różnić się wyglądem w zależności od partii towaru.

Oświadczenie i deklaracja końcowego przeznaczenia produktu:

Zastosowanie deklarowane przez sprzedającego:

  • w celach spożywczych
  • w celach kosmetycznych

Produkt nie będzie wykorzystywany do produkcji towarów objętych akcyzą.

Producent: Naturalnie Zdrowe Sp. z o.o.

E2178

Aby móc dodać opinię, musisz się zalogować.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło