Przyprawy i zioła

Przyprawy i zioła to nieodłączna część potraw. Dodajemy je, by wzbogacić ich smak, zapach czy nawet wygląd. Ważne jest jednak, by wybierać te naturalne, których pochodzenie znamy.

Naturalne zioła i przyprawy dzielą się na trzy główne kategorie – ziołowe, warzywne i korzenne. Do ich produkcji wykorzystuje się różne części roślin – liście (np. czystek, czosnek niedźwiedzi), kwiaty (np. czarny bez, szafran), nasiona (np. czarnuszka, gorczyca, kardamon), korzenie (np. kurkuma, imbir), owoce (np. anyż, kminek) czy nawet korę (np. cynamon).

Czym są przyprawy naturalne?

Naturalne zioła i przyprawy to te, w skład których wchodzą wyłącznie składniki naturalne – zioła, warzywa i inne rośliny. Nie zawierają wzmacniaczy smaku, konserwantów ani sztucznych barwników. Jedynie to, co stworzyła matka natura.

Z kolei sól jest przyprawą pozyskiwaną z głębi ziemi lub w procesie odparowywania basenów wypełnionych wodą (sól morska). Można wyróżnić wiele rodzajów soli, jednak za najczystszą uznawana jest sól himalajska gruboziarnista. Zawiera ona mnóstwo składników mineralnych, których pozbawiona jest zwykła sól kuchenna.

Wyświetla 1 - 43 z 43 produktów

Jak stosować naturalne przyprawy?

Miejscem, w którym większość przypraw znajdzie zastosowanie, jest oczywiście kuchnia. Naturalne zioła i przyprawy możesz wykorzystać, przygotowując smaczne i zdrowe posiłki, np. zupy, sałatki, dania orientalne, mięsne czy rybne – możliwości jest wiele.

Jeśli chcesz dodać swoim potrawom aromatu i zdrowotnych właściwości, sięgaj po przyprawy korzenne i ziołowe. Posiłek nimi doprawiony będzie nie tylko pięknie pachniał. Docenisz również jego intensywny smak.

Lubisz ziołowe napary? W tym przypadku dobrym wyborem będą suszone, naturalne przyprawy. Ich oczyszczające i wzmacniające właściwości znane są już od wieków. Napary z ziół mogą również działać antyalergicznie, antybakteryjnie czy np. korzystnie wpływać na układ pokarmowy i odporność. A to tylko kilka z licznych zalet naparów.

Sól himalajska różowa drobna sprawdzi się nie tylko w kuchni, ale również w domowym SPA. Kąpiel z jej dodatkiem może pomóc w procesie usuwania toksyn z organizmu, odżywić skórę i zadbać o jej kondycję.

Jakie naturalne przyprawy znajdziesz w naszym sklepie?

Wszystkie zioła i przyprawy, które znajdują się w ofercie sklepu Naturalnie Zdrowe, są w 100% naturalne. Co to oznacza? Nie znajdziesz w nich sztucznych składników ani chemicznych konserwantów. Gdy wybierasz dodatki do swoich potraw, zawsze kieruj się składem, który najczęściej znajduje się w widocznym miejscu na opakowaniu produktu. Decydując się na nasze ekologiczne przyprawy, masz pewność, że znajdziesz w ich składzie tylko to, co naturalne.

Oprócz przypraw jednoskładnikowych dostępne są również mieszanki ziół. Niezależnie od rodzaju zastosowania, jaki proponuje producent przypraw (np. jako napar czy dodatek do potraw), mieszanki stworzone są tak, by obecne w nich zioła i rośliny wzajemnie się uzupełniały – zarówno pod względem smakowym, jak i zdrowotnym.

Warto korzystać z rozwiązań naturalnych i ekologicznych, zwłaszcza jeśli chodzi o przyprawy i żywność, dlatego w swojej kuchni postaw na naturę!

Produkt dodany do porównania