Naturalne minerały – inwestycja w Twoje zdrowie

Minerały w tabletkach? Tajemnicze substancje z oznaczeniem CZDA? Czym są naturalne minerały i jakie są ich właściwości? Skrót CZDA występuje w przypadku grupy produktów, która jest wolna od toksycznych i szkodliwych dodatków. To preparaty w najlepszej dostępnej postaci, bezpieczne dla alergików, niemowląt, osób starszych oraz tych, którzy chorują na choroby przewlekłe.

Naturalne minerały i substancje są ważnym uzupełnieniem diety, a także skutecznym środkiem do pielęgnacji i sprzątania domu. Wiele z nich jest niezastąpionych w gospodarstwie domowym jako suplement diety, inne sprawdzą się, gdy chcesz w sposób bezpieczny posprzątać mieszkanie i pozbyć się zarazków.

Najpopularniejszy jest wodorowęglan sodu, czyli popularna soda. Ma zasadowy odczyn, wielu osobom pomaga więc na kłopoty ze zgagą. Możesz jej użyć do wypieków, gdyż zapewnia szybki wzrost ciasta i zastępuje gotowy proszek do pieczenia. To także uniwersalny środek czyszcząco-wybielający.

Inną substancją jest boraks (czteroboran sodu dziesięciowodny). To sól kwasu borowego o właściwościach antybakteryjnych, odkażających, czyszczących i wybielających. Znajdziesz ją w naturalnych proszkach, płynach do mycia i mleczkach do czyszczenia. Sztuczne minerały, tabletki i niekorzystnie wpływające na nasz organizm leki zastąpi siarczan magnezu, czyli tzw. sól gorzka.

Wyświetla 1 - 7 z 7 produktów

Naturalne minerały – jak je wykorzystać?

Minerały w tabletkach, płynie lub w postaci proszku wykorzystasz podczas choroby domowników, dodasz je do niektórych posiłków, a przede wszystkim z ich pomocą usuniesz nawet największe zabrudzenia mogące szkodzić Twojemu zdrowiu. Wykorzystasz je w toalecie, kuchni i podczas mycia podłogi. Inne mogą przyspieszyć leczenie i walkę z chorobą – kaszlem, przeziębieniem lub uporczywym katarem. Minerały naturalne możesz wykorzystać w kuchni, zamiast inwestować w minerały, suplementy i tabletki, które zawierają zbędne dodatki i konserwanty.

Boraks zda egzamin w czyszczeniu i sprzątaniu całego domu. Samodzielnie zrobisz z niego uniwersalny płyn do czyszczenia, proszek oraz pastę do szorowania przypalonych powierzchni. Soda oczyszczona używana jest do produkcji naturalnej pasty do zębów, prania jasnych ubrań oraz mycia luster. Siarczan magnezu ma przede wszystkim wartość leczniczą i jest delikatnym środkiem do pielęgnacji skóry i włosów. Dodatkowo w ogrodzie zda egzamin jako naturalny nawóz do drzew i krzewów.

Naturalne minerały – gdzie kupić?

Minerały w czystej postaci są dostępne w sprawdzonych sklepach ze zdrową żywnością i produktami, które wspomagają naszą odporność oraz walkę z chorobami. Sodę oczyszczoną dostaniesz w opakowaniach o różnych wielkościach, najczęściej o wadze 1 kg lub większej. Boraks możesz nabyć w małych torebkach lub pojemnych wiaderkach o masie nawet 5 kg. To praktyczne rozwiązanie, gdyż kupując większą ilość, oszczędzasz pieniądze i rzadziej musisz pamiętać o zakupach.

Podobnie siarczan magnezu – możesz wybrać kilogramową paczkę lub zdecydować się na duże wiaderko, które szczelnie zamknięte, pozwoli Ci zachować świeżość produktu i chronić jego naturalne właściwości. Chroń minerały przed wilgocią – łatwiej Ci będzie z nich korzystać i wystarczą na dłużej!

Produkt dodany do porównania