Naturalne witaminy – korzyść dla zdrowia i urody

Dostarczenie odpowiedniej ilości minerałów i składników odżywczych w posiłkach jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Naturalne witaminy kryją się w pełnoziarnistych kaszach, warzywach i owocach, a także mięsie, rybach i warzywach strączkowych. Zbilansowana i zróżnicowana dieta powinna je w pełni zapewniać. Jeśli jednak chcesz uzupełnić określone substancje, warto wybrać witaminy naturalne najwyższej jakości. Gdy decydujesz się na naturalny suplement diety, szukaj oznaczenia CZDA. Czym jest CZDA i dlaczego jest takie ważne?

To symbol, który zapewnia, że wybierane przez Ciebie produkty są najwyższej jakości, pozbawione zbędnych dodatków, substancji konserwujących i zanieczyszczeń. Witaminy naturalne w tabletkach z dopiskiem CZDA możesz kupować bez obaw o zdrowie najbliższych. Najpopularniejsze witaminy to askorbinian sodu i kwas L-askorbinowy, czyli popularna witamina C. Rolą witaminy C jest uszczelnianie naczyń krwionośnych. Odpowiada ona także za sprawną pracę tkanki mózgowej, przypisuje się jej właściwości przeciwzapalne i chroniące organizm przed rozpoczynającym przeziębieniem.

Wyświetla 1 - 4 z 4 produktów

Witaminy naturalne – jak korzystać z ich zalet?

Naturalne substancje, takie jak askorbinian sodu lub kwas L-askorbinowy mają wszechstronne zastosowanie zarówno w kuchni, jak i podczas sprzątania domu. Najczęściej witaminy C używa się do walki z przeziębieniem, katarem i złym samopoczuciem. Przez wiele osób jest stosowana jako suplement w okresie jesienno-zimowym, gdyż zażyta dostatecznie wcześnie, może skrócić czas trwania choroby lub jej rozwój.

Kwasu askorbinowego używa się niekiedy jako substancję zapobiegawczą przed zielenieniem wody w basenach i przydomowych sadzawkach. Witamina C to też silny przeciwutleniacz, przypisuje się jej właściwości kosmetyczne i pielęgnacyjne dla skóry. Można ją dodać jako składnik domowej roboty kremów do twarzy, serum i olejków do ciała. Poprawia koloryt skóry i jest bardzo bezpieczna – kremów i kosmetyków z witaminą C w składzie mogą używać kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Gdzie kupić witaminy i minerały?

Interesują Cię witaminy? Sklep z tymi produktami to nie tylko apteka, ale także sklep zielarski. Gdzie kupić witaminy i mieć pewność, że dostarczą Ci najlepszych składników dla organizmu? Słusznym wyborem będzie sprawdzony sklep ze zdrową żywnością i produktami do pielęgnacji ciała – stacjonarny lub internetowy – który dba o dostarczanie wartościowych i certyfikowanych produktów. Witamina C w postaci kremów powinna być przechowywana w pojemnikach, które chronią składniki przed dostępem światła.

Witaminy naturalne możesz kupić w postaci stałej lub płynnej. Są dostępne w większych lub mniejszych opakowaniach, możesz wybrać postać i wielkość, która będzie dla Ciebie najbardziej wygodna w użytku. Pamiętaj, aby kwas askorbinowy i inne witaminy przechowywać w suchym i zacienionym miejscu, z dala od dostępu dzieci. Po otwarciu oryginalnego opakowania przechowuj je w szczelnym i hermetycznym pudełku, by nie dostawała się wilgoć i by produkt zachował pełnię swoich właściwości.

Produkt dodany do porównania