ASKORBINIAN SODU 1kg

askorbinian sodu

ASKORBINIAN SODU 1kg

Bezpłatna dostawa już od 199zł

51,80 zł
Brutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 5 punktów lojalnościowych.


Askorbinian sodu – co kryje się pod tą nazwą?

Askorbinian sodu to związek chemiczny, sól kwasu l-askorbinowego oraz sodu. Wykorzystywany jest w wielu dziedzinach życia jako przeciwutleniacz, środek chemiczny oraz dodatek do żywności. Popularnie nazywany jest witaminą C. W naszym organizmie jest niezbędny do przeprowadzenia przemian metabolicznych, a ponieważ człowiek nie ma zdolności syntezy witaminy C, czyli nie jest  w stanie wytworzyć jej samodzielnie, musi ją pozyskiwać ze źródeł zewnętrznych wraz z pożywieniem lub z formie suplementów.

Askorbinian sodu – zastosowanie

Askorbinian jest przede wszystkim stosowany jako suplement witaminy C. Może być w postaci płynnej lub stałej. Zapotrzebowanie na niego zwiększa się u osób z upośledzonym wchłanianiem oraz pacjentów chorujących na szkorbut. Rekomenduje się go osobom z anemią – witamina C zwiększa przyswajalność żelaza.

Wiele osób stosuje witaminę C w okresach zwiększonej liczby przeziębień, w stanach osłabienia organizmu, okresach rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych i w leczeniu chorób przewlekłych. Witamina C przyspiesza również gojenie ran i ma działanie antyoksydacyjne przez co pozwala zmniejszać ryzyko wystąpienia nowotworów.

Askorbinian sodu znajduje zastosowanie również w przemyśle farmaceutycznym oraz spożywczym, gdzie główną rolę odgrywa jako środek konserwujący i zapobiegający psuciu się żywności.

Właściwości askorbinianu sodu

Choć jego nazwa brzmi mało naturalnie to warto wiedzieć, że w jednym gramie askorbinianu sodu znajduje się aż 889 mg witaminy C. Askorbinian sodu to organiczny związek zwany inaczej solą kwasu askorbinowego i sodu. Pozyskiwany jest w wyniku fermentacji i utleniania glukozy. Doskonale rozpuszcza się w wodzie. Posiada lekko słonawy posmak. Cena tego produktu oraz jego szerokie zastosowanie to niewątpliwe atuty, które warto wykorzystać podczas produkcji domowej roboty kosmetyków i mieć go zawsze w domowej apteczce. W Naturalnie Zdrowe askorbinian sodu dostępny jest jako proszek w wygodnej butelce ułatwiającej dozowanie i przechowywanie.


Informacja o alergenach: w zakładzie wykorzystywane są surowce zawierające: gluten, sezam, orzeszki ziemne, inne orzechy. Pomimo dołożenia wszelkich starań nie można w 100% wykluczyć wystąpienia w produkcie tych surowców.

Kraj pochodzenia: Chiny

Sposób przechowywania: przechowywać w suchym i chłodnym miejscu

Opakowanie produktu: może różnić się wyglądem w zależności od partii towaru

Termin przydatności do spożycia: data znajduje się na opakowaniu

PRODUCENT: NATURALNIE ZDROWE Barbara Bućko 05-420 Józefów ul. Matejki 4

 

E540

Aby móc dodać opinię, musisz się zalogować i zakupić ten produkt.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło