Kategoria: Drożdże i słody

Aktywne filtry

Drożdże i słody do wypieku pieczywa

W ofercie sklepu Naturalnie Zdrowe znajdą Państwo między innymi naturalne drożdże piekarskie suche. Drożdże to podstawowy składnik spulchniający ciasto wykorzystywany przez gospodynie domowe już od tysięcy lat. Piekarskie droższe to produkt mający zastosowanie przy wypieku chleba, bułek, ciasta na pizze czy ciasta drożdżowego. Podczas fermentacji drożdże wytwarzają dwutlenek węgla i inne ważne związki, które nadają ciastu odpowiedni aromat i dobry smak.

Drożdże piekarskie suche z naszej oferty - w porównaniu do drożdży prasowanych - mają zdecydowanie dłuższy termin ważności, są wydajniejsze i gwarantują szybszą fermentację ciasta, a co więcej są bardzo wartościowym i zdrowym produktem.

Warto dodać, że drożdże znalazły również zastosowanie w branży kosmetycznej. Poprawiają stan skóry, włosów i paznokci. Można z nich przygotować maseczkę lub po prostu rozcieńczać je w wodzie lub mleku i pić regularnie. Aby jednak przyniosły pożądane efekty, koniecznie trzeba pamiętać o tym, aby zawsze były świeże.

W naszym sklepie ze zdrową żywnością znajdą Państwo również słody - słód jęczmienny, słód pszeniczny, słód litewski. Słód powstaje z wysuszonych i skiełkowanych ziaren zbóż, które wykorzystywane są jako jeden z głównych składników przy produkcji piwa. Powszechnie znalazły zastosowanie również w branży piekarskiej, słód dodany do wypieków nadaje apetyczny kolor i delikatny zapach. Syrop ze słodu jęczmiennego polecany jest osobom będącym na diecie, może być wykorzystywany jako naturalny środek słodzący zastępujący cukier. Nieprzetworzone produkty pochodzące z ziaren zbóż mają wiele wartościowych witamin i minerałów.

Część produktów, które dostępne są w naszym sklepie pozyskujemy od polskiego rolnika według wyselekcjonowanego klucza jakościowego. Są to produkty naturalne, niskoprzetworzone, dzięki czemu idealnie sprawdzają się jako składniki wyrobów dietetycznych.

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło