Kategoria: Ziarna, pestki, nasiona

Aktywne filtry

Zdrowe ziarna, pestki, nasiona spożywcze

Nasiona, pestki i ziarna to początek życia roślin. Z nich wyrastają zdrowe i silne warzywa, drzewa oraz krzewy. Nasiona i pestki jadalne to również bogactwo witamin i minerałów, które mogą korzystnie wpływać na Twój organizm. Dlaczego?

Skoro z nasienia lub pestki ma w przyszłości wyrosnąć silna i zdrowa roślina, we wnętrzu zalążka musi znajdować się skumulowana dawka wszystkich składników, które tę roślinę zbudują. I dlatego zawierają one aminokwasy (i białka), zdrowe tłuszcze (m.in. niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe), witaminy i minerały, a także błonnik czy antyoksydanty, które zabezpieczają roślinę przed uszkodzeniami z zewnątrz.

Z biologicznego punktu widzenia w nasionach znajduje się zarodek i materiał zapasowy rośliny. To właśnie on daje jej siłę i jest magazynem składników odżywczych. Z kolei pestka to skorupka, która otacza nasiono, a ziarno to owoc traw, z którego później może wyrosnąć zboże.

Warto podkreślić, że nie wszystkie nasiona czy pestki są jadalne! Dlatego zanim zdecydujesz się wkomponować je do swojej diety, upewnij się co do wyboru odpowiednich.

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło