Zdrowe ziarna, pestki, nasiona spożywcze

Nasiona, pestki i ziarna to początek życia roślin. Z nich wyrastają zdrowe i silne warzywa, drzewa oraz krzewy. Nasiona i pestki jadalne to również bogactwo witamin i minerałów, które mogą korzystnie wpływać na Twój organizm. Dlaczego?

Skoro z nasienia lub pestki ma w przyszłości wyrosnąć silna i zdrowa roślina, we wnętrzu zalążka musi znajdować się skumulowana dawka wszystkich składników, które tę roślinę zbudują. I dlatego zawierają one aminokwasy (i białka), zdrowe tłuszcze (m.in. niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe), witaminy i minerały, a także błonnik czy antyoksydanty, które zabezpieczają roślinę przed uszkodzeniami z zewnątrz.

Z biologicznego punktu widzenia w nasionach znajduje się zarodek i materiał zapasowy rośliny. To właśnie on daje jej siłę i jest magazynem składników odżywczych. Z kolei pestka to skorupka, która otacza nasiono, a ziarno to owoc traw, z którego później może wyrosnąć zboże.

Warto podkreślić, że nie wszystkie nasiona czy pestki są jadalne! Dlatego zanim zdecydujesz się wkomponować je do swojej diety, upewnij się co do wyboru odpowiednich.

Wyświetla 1 - 24 z 24 produktów

Jak wykorzystać zdrowe ziarna, nasiona i pestki w kuchni?

Do czego można wykorzystać nasiona, ziarna i pestki? Do urozmaicenia smaku i uzupełnienia wartości odżywczych potraw! Mogą one być świetnym dodatkiem do sałatek, zup a nawet wypieków. Z pestek z łatwością przygotujesz smaczne pasty lub placuszki. Zdrowe ziarna roślin strączkowych z kolei mogą stanowić samodzielny, bogaty w składniki odżywcze posiłek lub szybką przekąskę.

Jak widać, zdrowe pestki, nasiona i ziarna mają bardzo wiele zastosowań – i to nie tylko w kuchni! Wiele nasion czy pestek ma także właściwości kosmetyczne – np. czarnuszka, która ze względu na bogactwo witaminy A i E może pozytywnie wpływać na regenerację Twojej skóry. Z tego powodu warto dodawać ją do domowych maseczek i kremów.

Jakie nasiona, ziarna i pestki owoców kupisz w Naturalnie Zdrowe?

Gdzie znaleźć jadalne pestki i nasiona warzyw? Sklep internetowy Naturalnie Zdrowe oferuje Ci szeroką gamę ekologicznych nasion, pestek oraz ziaren, dzięki którym Twoje posiłki będą smaczne oraz zdrowe.

W asortymencie sklepu Naturalnie Zdrowe znajdziesz m.in. ziarna roślin strączkowych (soję, soczewicę, fasolę, ciecierzycę), nasiona chia, czarnuszkę, sezam biały oraz sezam czarny, a także pestki owoców i warzyw, takich jak dynia czy morele. Wzbogać nimi swoją dietę, a zadbasz nie tylko o smak potraw, ale również ich wartości odżywcze. A może chcesz samodzielnie wyhodować naturalne i ekologiczne rośliny? Nasiona na kiełki, kiełkownica i nieco wolnego czasu w zupełności Ci wystarczą.

W naszym sklepie internetowym kupisz niskoprzetworzone nasiona, a także pestki i zboża pozyskiwane ze sprawdzonych źródeł – podczas selekcji produktów najważniejsza jest dla nas metoda jakościowa, a nie ilościowa. Wybieraj produkty naturalne i razem z Naturalnie Zdrowe świadomie dbaj o zbilansowaną dietę!

Produkt dodany do porównania