Kategoria: Produkty dla diabetyków

Aktywne filtry

24,60 zł
  • -0,20 zł
ksylitol brzozowy
19,90 zł 19,70 zł
  • -4,00 zł
orzechy macadamia
32,00 zł 28,00 zł
23,80 zł
33,90 zł

Produkty dla diabetyków

Cukrzyca - plaga współczesnego świata 

Cukrzyca to jedna z chorób cywilizacyjnych i przez ONZ określana jest mianem epidemii XXI wieku. W Polsce chorują na nią ponad 2,5 mln i liczba ta zwiększa się z każdym rokiem. Niestety, wśród pacjentów coraz większą grupę zaczynają stanowić dzieci. 

Żywność dla cukrzyków

Podstawą zdrowego żywienia dla diabetyków są produkty z niskim indeksem glikemicznym, czyli takie, których spożycie nie powoduje znacznego podniesienia poziomu glukozy we krwi i co za tym idzie, nagłego wyrzutu insuliny. W praktyce oznacza to, że taki produkt nie zawiera cukru lub ma go bardzo mało. O ile taka żywność jest zalecana przy leczeniu cukrzycy, to z powodzeniem mogą je również spożywać osoby, które przywiązują wagę do zdrowego trybu życia lub te będące na diecie odchudzającej.   

W ofercie naszego sklepu znajdziesz zdrową żywność bez dodatku cukru przeznaczoną dla osób chorych na cukrzycę, które muszą wyeliminować cukier i wiele produktów o wysokim indeksie glikemicznym ze swojej diety. Wśród dostępnych produktów są między innymi słodziki i morwa biała suszona, która pomaga obniżać poziom cukru, zamienniki cukru tj. ksylitol czy erytrol (erytrytol), a także duży wybór orzechów.  

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło