Kategoria: Mąka z płaskurki

Aktywne filtry

Mąka z płaskurki

Płaskurka to jedna z odmian pszenicy zwyczajnej, pochodząca z rejonów Żyznego Półksiężyca. Na ziemiach polskich uprawiano ją już 2000 lat p.n.e. Ziarna płaskurki posiadają ogromną zaletę taką, że w przeciwieństwie do pszenicy zwyczajnej, jest ona zdecydowanie mniej przetworzona. Płaskurka, podobnie jak orkisz, jest bardzo wytrzymała i przy uprawie nie wymaga stosowania środków ochrony roślin. To właśnie między innymi dlatego mąka z płaskurki jest naturalna i zdrowa.

Od kilku lat na nowo odkrywamy, jak wiele wartości odżywczych posiada ta mąka. Płaskurka jest bardzo bogata w białko, które stanowi naturalny budulec mięśni. Wysoka zawartość błonnika może wpływać także pozytywnie na pracę jelit i pomagać obniżyć poziom cholesterolu we krwi.

Poznaj właściwości pradawnego zboża

Jeśli szukasz zdrowszego zamiennika mąki pszennej, to jest nim właśnie ta mąka. Płaskurka zawiera wiele witamin i minerałów niezbędnych w codziennej diecie. To właśnie dlatego mąka z płaskurki jest coraz częściej wybierana przez osoby, które chcą stosować w kuchni naturalne, zdrowe produkty. Dlatego również mąka z płaskurki idealnie sprawdza się do wypieku chleba. Wielu szefów kuchni tworzy wspaniałe dania, w których pierwsze skrzypce gra owa mąka. Płaskurka swoimi wartościami odżywczymi przewyższa nawet orkisz.

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło