Kategoria: Mąka gryczana

Aktywne filtry

Mąka gryczana

Gryczana mąka to nic innego, jak zmielone ziarna gryki. Ma charakterystyczny, szaro – brązowy kolor i smak podobny do kaszy gryczanej. Potrawy przygotowywane z mąki gryczanej mają ciemniejszą barwę od np. mąką pszenną.

Mąka gryczana jest naturalnie bezglutenowa, co oznacza, że ziarna gryki nie zawierają glutenu. Jeśli masz problem z trawieniem glutenu, zdiagnozowaną alergię, celiakię, lub po prostu chcesz unikać go w swojej codziennej diecie, wybierz zamiast mąki pszennej, bezglutenową mąką gryczaną.

Warto wiedzieć, że mąka gryczana posiada niski indeks glikemiczny, więc może być z powodzeniem stosowana przez cukrzyków, osoby z podwyższonym poziomem cukru we krwi, czy odchudzające się. Mąka gryczana (kcal 330-390/100g, w zależności od rodzaju) to doskonałe źródło błonnika, białka, witamin i składników mineralnych, dzięki temu jest polecana jako składnik posiłków dla sportowców i aktywnych fizycznie.

To nie wszystkie zalety mąki gryczanej. Indeks glikemiczny, czy wartości odżywcze to istotna sprawa, ale dobrze wiedzieć, że jej składniki wspierają proces trawienia, zapewniają wzmocnienie naczyń krwionośnych i pomagają obniżyć poziom cholesterolu we krwi.

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło