Wartość odżywcza w 100 g produktu
-
Wartość energetyczna 0 kJ/ 0 kcal
-
Tłuszcz 0 g w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0 g
-
Węglowodany 0 g w tym cukry 0 g
-
Błonnik 0 g
-
Białko 0 g
-
Sól 98,7 g
Sól towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Właściwości pozwalają na wykorzystanie soli w wielu dziedzinach życia - nie sposób więc wyobrazić sobie jej braku. Jednak w naszej współczesnej diecie jest zdecydowanie za dużo soli. Może zatem warto zadbać o to, żeby ilość przeszła w jakość? Jak tego dokonać? Na przykład decydując się na różową sól himalajską.
Przejdź do następnych akapitów:
Sól himalajska różowa drobna – jakość na talerzu
Sól himalajska to najzdrowsza sól, kiedyś była zarezerwowana dla królów, ale obecnie każdy może czerpać korzyści z jej właściwości! Sól himalajska drobna dostępna w naszej ofercie to produkt najwyższej jakości wydobywana w Himalajach w Pakistanie, gdzie wydobywa się ją ze starych, suchych pokładów bez użycia środków wybuchowych z pokładów znajdujących się na głębokości 500 m pod powierzchnią. Dzięki temu mamy pewność, że jest to najczystsza sól, bez zawartości toksyn, ale także stanowić będzie doskonałe uzupełnienie codziennej diety w minerały. Nie tylko doda smaku Twoim ulubionym potrawom, ale także wzbogaci je w cenne składniki odżywcze. Przy dziennym zalecanym spożyciu soli wynoszącym 5 g jeden kilogram soli himalajskiej wystarczy Ci na bardzo długo!
Sól himalajska różowa drobna – jak ją wykorzystać?
Zamiana zwykłej soli kuchennej na himalajską to łatwy sposób na poprawę Twojej diety, a tym samym zdrowia. Gdzie kupić sól himalajską – bez dodatków i w przystępnej cenie? Oczywiście w Naturalnie Zdrowe! Nasz sklep ze zdrową żywnością oferuje ten produkt w wydajnym opakowaniu 1 kg także z atrakcyjnymi rabatami.
Sól himalajska różowa przyda się podczas codziennego gotowania. Dodasz ją do zup, potraw z mięsa, kasz i warzyw. Dzięki jej atrakcyjnemu wyglądowi, udekorujesz nią eleganckie danie na kolację lub rozsypiesz odrobinę na brzegach talerza. Przy pomocy soli doprawisz dania jarskie, przygotujesz smaczną pastę na kanapki lub zjesz w połączeniu ze świeżym, posiekanym szczypiorkiem i świeżą bagietką. Sól himalajska bez trudu zastąpi tradycyjną sól stołową.
Jak spożywać sól himalajską?
Nie sposób wyobrazić sobie przyrządzania potraw bez użycia soli. Nie oznacza to jednak, że możemy stosować ją bez ograniczeń. Każda sól, bez względu na jej gatunek, nie powinna być stosowana w nadmiernych ilościach. Lekarze są zgodni i potwierdza to także Światowa Organizacja Zdrowia - sól w zbyt dużych ilościach jest szkodliwa. Przyjętą dzienną dawką jest łyżeczka soli. Należy jednak pamiętać, że dotyczy to soli ogólnie, a nie tylko tej, którą sami dodajemy. Trzeba mieć świadomość, że duże jej ilości zawarte są w produktach spożywanych codziennie: wędlinach, serach, a nawet płatkach śniadaniowych i wielu innych. Warto z tego powodu decydować się na produkty i żywność przetworzoną w stopniu minimalnym. Nie można również zapominać, o obecności w soli chlorku sodu, nie jest tak zły, jak mogłoby wskazywać obiegowe opinie. Oczywiście jego nadmiar nie jest korzystny dla organizmu, ale jednocześnie jest to bardzo ważny pierwiastek. Pełni ważną rolę w organizmie człowieka, m.in. odpowiedzialny jest za regulowanie ciśnienia krwi, dodatkowo ma pozytywny wpływ na układ nerwowy. Wszystkie te kryteria dotyczą również stosowania soli himalajskiej. Czym więc różni się ona od jej tradycyjnego, białego rodzaju?
Sól himalajska zastosowanie
Zastosowanie soli do celów spożywczych to nie jedyny sposób, w jaki możemy ją wykorzystać. W medycynie naturalnej spotkać się można z przepisami na płukanki pomagające przy infekcjach gardła. Raptem łyżeczka stołowa soli pozwoli uzyskać roztwór o działaniu dezynfekującym i łagodzącym ból. Na podobnej zasadzie możemy również stosować inhalacje i udrożnić tym sposobem zatoki.
Po rozpuszczeniu łyżki stołowej w szklance wody uzyskamy roztwór, który działa dezynfekująco, a przy tym łagodzi ból gardła. Przy tej okazji warto wspomnieć również o inhalacji roztworów. Dzięki temu udrożnimy drogi oddechowe i pozbędziemy się problemów z zatokami. Innym prozdrowotnym wykorzystaniem soli himalajskiej jest picie solanek. Pomagają one oczyścić i odtruć organizm oraz redukują dolegliwości jelitowe. Do sporządzenia solanki niezbędny będzie nasycony roztwór soli, którego łyżkę dodajemy do szklanki wody. Roztwór nasycony uzyskamy, mieszając sól himalajską z wodą do momentu aż przestanie się rozpuszczać.
Sól możemy także z powodzeniem wykorzystać podczas zabiegów pielęgnacyjnych, np dodać do domowych kosmetyków. Wzbogacenie nią maseczek czy peelingów pomaga zredukować trądzik, cellulit i inne problemy skórne. Jest pomocna także w przypadku chorób grzybiczych. Można też dodawać ją do kąpieli solankowych, chociaż tutaj wskazana byłaby konsultacji z lekarzem w celu ustalenia ewentualnych przeciwwskazań. Sól himalajska wykorzystywana jest także do produkcji lamp solnych.
Sól himalajska drobna – właściwości
Jakie zalety, oprócz pięknego różowego koloru, ma mielona sól himalajska? Stanowi bogactwo cennych minerałów. Sól himalajska zawiera aż 84 minerały. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że swoją niecodzienną barwę zawdzięcza zawartości żelaza – pierwiastka, który ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Oprócz tego w soli himalajskiej znajduje się magnez oraz potas, które sprawiają, że ciało lepiej wykorzystuje zawarty w soli sód oraz niwelują jego negatywny wpływ na organizm.
Korzyści jakie niesie stosowanie soli himalajskiej to między innymi zwiększenie ilości składników mineralnych w diecie. Oprócz tego różowa sól himalajska, chociaż może to wiele osób zdziwić, wspomaga pracę układu krążenia i stymuluje cyrkulację krwi. Warto też zwrócić uwagę na stopień rozdrobnienia soli. W naszej ofercie znajdziesz drobno i gruboziarnistą sól. O ile w części zastosowań nie będzie to miało znaczenia, to w niektórych przypadkach wariant drobnoziarnisty będzie po prostu wygodniejszy. Doceniamy to szczególnie w momentach, kiedy trzeba będzie rozpuszczać ją w wodzie albo w przypadku kosmetyków – mielona sól himalajska znacznie te czynności ułatwi.
Skład: sól himalajska drobnoziarnista
Kraj pochodzenia: Pakistan
Masa netto: 1 kg
W zakładzie wykorzystywane są surowce zawierające: gluten, sezam, różne orzechy.
Data przydatności i numer partii towaru znajdują się na opakowaniu.
Przechowywać szczelnie zamknięte w suchym i chłodnym miejscu.
Opakowanie może różnić się wyglądem w zależności od partii towaru.
Składniki mineralne: Jod 3026 µg (2017%)*
*% referencyjnej wartości spożycia dla osoby dorosłej.
PRODUCENT: NATURALNIE ZDROWE Barbara Bućko 05-420 Józefów ul. Matejki 4