Gliceryna roślinna farmaceutyczna 1L 99,5%

gliceryna roślinna

Gliceryna roślinna farmaceutyczna 1L 99,5%

Bezpłatna dostawa już od 199zł

19,80 zł
Brutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy.


Gliceryna roślinna farmaceutyczna 99,5%

Co to właściwie jest gliceryna roślinna?

Gliceryna roślinna to organiczny związek chemiczny pochodzenia roślinnego. Występuje w postaci bezbarwnej, lepkiej cieczy o charakterystycznym słodkim smaku, gliceryna jest naturalnie obecna w niektórych owocach. Jednak głównym źródłem jej pozyskiwania jest przetwarzanie tłuszczy roślinnych.

Szerokie zastosowanie gliceryny w kosmetyce i farmacji

Gliceryna roślinna jest nieodłącznym składnikiem wielu produktów, które widzimy na półkach sklepowych. Posiadając właściwości nawilżające, stała się bohaterem w świecie kosmetyków. Poprawia elastyczność skóry, pomaga w utrzymaniu jej odpowiedniej wilgoci i tworzy barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki temu kosmetyki z jej udziałem zapewniają skórze uczucie miękkości i gładkości. Taki efekt można uzyskać dodając kilka kropel gliceryny do ulubionych kremów i peelingów.

W przemyśle farmaceutycznym stosowana jest specjalna odmiana - gliceryna farmaceutyczna. Jest niezastąpiona w produkcji wielu leków, dodając im odpowiedniej konsystencji lub działając jako rozpuszczalnik. Warto mieć świadomość, że choć gliceryna jest ogólnie bezpieczna, może wywołać niepożądane reakcje alergiczne u osób o szczególnie wrażliwej skórze lub układzie immunologicznym. W takich przypadkach warto wcześniej skonsultować się z odpowiednim specjalistą.

Gliceryna nie tylko w kosmetyce

Nie każdy zdaje sobie sprawę, ale gliceryna nie jest wykorzystywana tylko przy produkcji kosmetyków. Gliceryny roślinnej możemy używać również w naszej kuchni. W przemyśle spożywczym, jej zdolność do zatrzymywania wilgoci sprawia, że jest doskonałym dodatkiem do produktów, które mają pozostać miękkie i wilgotne. Często wykorzystuje się ją w wyrobach czekoladowych i tych zawierających kakao w składzie. bezpośrednim działaniem promieni słonecznych

Inne, często niespodziewane zastosowania gliceryny

Oprócz typowych zastosowań w kosmetyce, gliceryna roślinna ma także inne, mniej znane oblicza. W przemyśle chemicznym jest wykorzystywana jako składnik niektórych materiałów wybuchowych. Może również pojawiać się jako produkt uboczny w niektórych procesach przemysłowych.

Skład: gliceryna roślinna farmaceutyczna 99,5%

Nr CAS: 56-81-5 | Nr WE: 200-289-5 | Wzór chemiczny: C3H8O3

Gatunek: czysty farmaceutyczny

W zakładzie wykorzystywane są surowce zawierające: gluten, sezam, różne orzechy. Data przydatności i numer partii towaru znajdują się na opakowaniu. Przechowywać szczelnie zamknięte w ciemnym, suchym i chłodnym miejscu. Opakowanie może różnić się wyglądem w zależności od partii towaru.

Oświadczenie i deklaracja końcowego przeznaczenia produktu:

Zastosowanie deklarowane przez sprzedającego:

  1. w celach spożywczych

  2. w celach kosmetycznych

Produkt nie będzie wykorzystywany do produkcji towarów objętych akcyzą.

Producent: Naturalnie Zdrowe Sp. z o.o.

E2179

Aby móc dodać opinię, musisz się zalogować i zakupić ten produkt.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło