Naturalnie i zdrowo na Spitsbergenie cz. II

 –  NaturalnieZdrowe.pl  12/11/2017 14:11:00     Nie przegap!    Komentarze 0

Życie uczestnika wyprawy polarnej to dwa miesiące w spartańskich warunkach, bez prądu, za to w towarzystwie niedźwiedzi polarnych, lisów i innych dzikich zwierząt. Pobyt na Spitsbergenie to duży wysiłek dla organizmu, dlatego tak ważna jest odpowiednio dobrana, wysokiej jakości dieta.

Przejdź do następnych akapitów:

O celu i organizacji wyprawy toruńskich naukowców możecie przeczytać w pierwszej części tekstu, która znajduje się TUTAJ.

NaturalnieZdrowe.pl na Spitsbergen

Dwumiesięczny pobyt badaczy w spartańskich warunkach nie byłby możliwy bez zapewnienia uczestnikom wyjazdu dużej ilości wartościowego pożywienia, dostarczającego energii do pracy, witamin i mikroelementów. Sprawa jest tym trudniejsza, że ekwipunek, żywność i zaopatrzenie dostarczane są statkiem i muszą wystarczyć na cały okres wyprawy. Niewłaściwy wybór któregokolwiek z tych elementów może zakończyć się fiaskiem całego przedsięwzięcia.

Gdy więc z prośbą o wsparcie skontaktowała się z nami odpowiedzialna za kwestie aprowizacyjne pani Katarzyna Greń – nie wahaliśmy się ani chwili i z dumą podjęliśmy wyzwanie zaopatrzenia badaczy w oferowane przez naszą firmę produkty.

Co jedzą polarnicy?

Dieta uczestników wyprawy powinna być zdrowa, złożona z pełnowartościowych składników, zapewniających zastrzyk energii i niezbędne substancje odżywcze. Dlatego też zaoferowaliśmy naszym polarnikom to, co mamy najlepszego i w czym się specjalizujemy:

Gotowe mieszanki chlebowe: Chleb Dobrodziej Orkiszowy, Chleb Drwala WieloziarnistyChleb Pasterski – pozwalające codziennie delektować się świeżym pieczywem. Do gotowej mieszanki wystarczy dodać wskazaną na opakowaniu ilość drożdży i ciepłej wody a następnie wyrobić ciasto.

Musli pełnoziarniste z chia i goji, płatki owsiane górskie, jaglane i orkiszowe – w pełni naturalne, bez konserwantów i chemicznych dodatków. Dostarczają węglowodanów złożonych – zapewniających „paliwo” na wiele godzin pracy w trudnych warunkach klimatycznych, witamin z grupy B oraz wielu minerałów i pierwiastków.

Kasza jaglana, gryczana i brązowy ryż – podobnie jak musli i płatki są cennym źródłem energii, a także łatwo przyswajalnego białka, miedzi, żelaza, fosforu i magnezu. Ich spożycie powinno być fundamentem zdrowej, zbilansowanej diety.

Bakalie: daktyle suszone, nasiona słonecznika, pestki z dyni, mieszanka studencka – zdrowy zamiennik słodyczy i uzupełnienie diety w błonnik. Zawarte w nich składniki oddziałują korzystnie na skórę, przewód pokarmowy i układ nerwowy.

Czosnek niedźwiedzi – ma właściwości odtruwające organizm, antybakteryjne i obniżające ciśnienie krwi.

Drożdże piekarskie suche – mocniejsze od zwykłych drożdży, zapewniają szybkie wyrośnięcie ciasta. Jako suplement diety wykazują działanie probiotyczne, wspomagają funkcjonowanie układu nerwowego i oczyszczają organizm z toksyn.

44. wyprawa toruńskich badaczy na Spitsbergen trwała od 2 lipca do 10 września br. i zakończyła się pełnym sukcesem. Jesteśmy dumni, że mieliśmy w tym swój udział i mogliśmy pomóc!

Jacek Sieradz

W Naturalnie Zdrowe obecny od kilku lat. Gorliwy zwolennik idei slow life i racjonalnego podejścia do spraw żywienia. W swoich wpisach opisuje zdrowe produkty i ich właściwości oraz przedstawia, jak i dlaczego warto z nich korzystać. Zagadnienia związane z szeroko pojętym zdrowym trybem życia stara się prezentować w sposób przystępny, aby nawet laik mógł czerpać z nich maksimum pożytku i informacji. Miłośnik odkrywania nowych destynacji i lokalnych smaków. Po godzinach fan westernów i oddany właściciel staffika.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodawać komentarze
  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło