Methylo Folian 5-mthf 600 µg, 100 kaps. vege

Methylo Folian 5-mthf 600 µg, 100 kaps. vege

Methylo Folian 5-mthf 600 µg, 100 kaps. vege

Bezpłatna dostawa już od 199zł

39,90 zł
Brutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 3 punktów lojalnościowych.


Folian – naturalna witamina B9

Witamina B9 od dawna utożsamiana jest z kwasem foliowym. Nie jest to jednak prawidłowe myślenie. Witamina B9 może występować w formie syntetycznej, czyli właśnie jako kwas foliowy. Jednak dużo lepszym i lepiej przyswajalnym wariantem jest występujący naturalnie folian. Nie są to jednak nazwy zamienne. Prócz przyswajalności i bioaktywności największe różnice to skutki uboczne przyjmowania zbyt dużych dawek kwasu foliowego, ale również niezdolność genetyczna do metabolizmu kwasu foliowego przez znaczna część ludzkiej populacji. Co istotne, kwas foliowy w przeciwieństwie do folianu, podlega metabolizmowi w wątrobie, a nie w układzie trawiennym. Zabiera to więcej czasu i bardziej obciąża organ, który może nie móc przerobić zbyt dużych dawek, co w rezultacie da podwyższony poziom kwasu foliowego w organizmie. Wiązać się to może z poważnymi konsekwencjami dla naszego zdrowia. Wyjściem z sytuacji jest przyjmowanie 5-metylotetrahydrofolianu, zwanego kwasem folinowym, czyli naturalnej formy folianu, który może być wykorzystany w organizmie.

Z czym wiążą się niedobory folianów?

Niewystarczająca ilość folianu może oznaczać istotne powikłania w organizmie. Tym bardziej że, o niedobory nietrudno. Nie występują w pożywieniu w dużych ilościach, nie są odporne na procesy przetwarzania i dodatkowo nie mogą być magazynowane w organizmie na zapas. Również stosowanie leków jak aspiryna czy środki antykoncepcyjne ogranicza wykorzystanie folianu. Stąd też suplementacja odpowiednich dawek wydaje się mieć duże znaczenie. Szczególne dotyczy to kobiet w ciąży. Niedobory znacznie zwiększają ryzyko nieprawidłowego rozwoju płodu i wystąpienia zaburzeń porodowych. U dzieci może to oznaczać zwolnienie czy zahamowanie wzrostu. Z kolei podniesiony poziom homocysteiny, będący efektem niedoboru folianu, stwarza zagrożenie zawału, chorób serca, a nawet wystąpienia nowotworów. Dodatkowo u osób starszych braki witaminy B9 mogą oznaczać problemy z pamięcią, depresję, demencję czy obecność stanów lękowych.

Naturalnie, czyli z korzyścią dla zdrowia

Naturalne produkty zawsze są lepsze od sztucznych odpowiedników. Nie inaczej jest w przypadku suplementów diety. Kwas foliowy ze względu na swoją niższą cenę wytworzenia od dawna powszechnie uznawany był za najlepszy wybór, jeśli chodzi o uzupełnienie witaminy B9. W obecnych czasach, gdy ceny lepszych jakościowo wariantów mocno spadły, warto postawić na naturalne i skuteczniejsze suplementy. Takim właśnie jest Methylo Folian dostępny w Naturalnie Zdrowe. Produkt jest produktem odpowiednim dla osób będących na diecie wegańskiej.

Składniki:

Sól glukozaminowa kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego - 1081 µg

w tym folian - 600 µg

(RWS 300%)

Ostrzeżenie:

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zaleca się stosowanie zrównoważonej i zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przechowywać w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią. Terminy przydatności do użycia znajdują się na każdym opakowaniu jednostkowym.

Producent:

MEDICALINE

OSTRÓWIEC 150

05-480 KARCZEW

E980

Aby móc dodać opinię, musisz się zalogować i zakupić ten produkt.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło