Magnez Chelatowany, 100 kaps.

Magnez Chelatowany, 100 kaps.

Magnez Chelatowany, 100 kaps.

Bezpłatna dostawa już od 199zł

32,90 zł
Brutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 3 punktów lojalnościowych.


Magnez chelatowany

Na rynku farmaceutycznym pojawiły się niedawno innowacyjne preparaty, wśród których dużą popularność zyskał chelatowany magnez. Co to znaczy? Chelaty stanowią połączenie substancji organicznej z pierwiastkiem konkretnego metalu. Umożliwiają one lepsze wchłanianie oraz wykorzystanie substancji czynnej przez organizm, zwiększając jej przyswajanie. Udowodniono też, że suplementy w formie standardowych tabletek wchłaniają się w organizmie zdecydowanie gorzej niż cząsteczki dostarczone wraz z pożywieniem. W przypadku chelatów sytuacja ta ulega znacznej poprawie. Magnez chelatowany to dobrze wchłaniane przez organizm połączenie cząsteczki aminokwasu z tym pierwiastkiem. Chelatowany magnez został uznany przez organizację EFSA (European Food Safety Agency) za w pełni bezpieczny.

Magnez chelatowany - właściwości i zastosowanie

Dostępny w naszym sklepie magnez chelatowany 560 mg wit. B6 to dobrze wchłaniany oraz przyswajalny przez organizm kompleks magnezu i witaminy B6. Magnez chelatowany Aliness wspiera utrzymywanie zdrowych kości, zębów i prawidłowej gospodarki elektrolitowej oraz bierze udział w metabolizmie węglowodanów. Najistotniejszą funkcją magnezu w organizmie jest jednak utrzymywanie pobudliwości tkanki mięśniowej i nerwowej, a także kurczliwości mięśni gładkich i szkieletowych. Niedobór tego pierwiastka może więc prowadzić do zaburzenia krążenia, zaburzeń miarowego bicia serca, kurczliwości naczyń krwionośnych, a także nadmiernej pobudliwości układu nerwowego.

Magnez Aliness należy więc stosować jako wsparcie dla organizmu w stanach wyczerpania psychicznego i fizycznego oraz w długotrwałym stresie, a także w trakcie restrykcyjnej diety jako dobrze przyswajalne źródło uzupełniające szkodliwe niedobory. Zawartość witaminy B6 łagodzi dodatkowo objawy zmęczenia i znużenia, a także przyczynia się do prawidłowego metabolizmu energetycznego. Najważniejszą funkcją witaminy B6 w kompleksie jest jednak dodatkowe wspieranie wchłaniania magnezu chelatowanego.

Magnez chelatowany – cena

Zapotrzebowanie na magnez zwiększa się wraz z wiekiem. W chwilach zmęczenia, ciągłego stresu oraz intensywnej pracy ważne wsparcie dla organizmu przynosi magnez chelatowany. Cena za kompleks z witaminą B6 nie jest wygórowana, a korzyści dla organizmu nieocenione. Dostępne w naszym sklepie pojemne opakowanie Aliness – magnez chelatowany wystarczy na wiele dni stosowania, a Ty nie będziesz musiał się martwić, że szybko zabraknie Ci zażywanego suplementu.

Skład: diglicynian magnezu, witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć - glicerol, woda

Zawartość opakowania: 100 kapsułek

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka w trakcie posiłku

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zaleca się stosowanie zrównoważonej i zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Produkt nie posiada żadnych substancji/dodatków technologicznych.

Nazwa substancji 1 kapsułka
Jony Magnezu 101 mg 27% ZDS*
Witamina B6 2,10 mg 150% ZDS*

*ZDS – zalecane dzienne spożycie

PRODUCENT: Medicaline

E423

Aby móc dodać opinię, musisz się zalogować.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Czytaj Na Blogu

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło