Magnez Chelatowany, 100 kaps. Powiększ

Magnez Chelatowany, 100 kaps.


Bezpłatna dostawa już od 199 zł!

19,90 zł

Magnez chelatowany

Na rynku farmaceutycznym pojawiły się niedawno innowacyjne preparaty, wśród których dużą popularność zyskał chelatowany magnez. Co to znaczy? Chelaty stanowią połączenie substancji organicznej z pierwiastkiem konkretnego metalu. Umożliwiają one lepsze wchłanianie oraz wykorzystanie substancji czynnej przez organizm, zwiększając jej przyswajanie. Udowodniono też, że suplementy w formie standardowych tabletek wchłaniają się w organizmie zdecydowanie gorzej niż cząsteczki dostarczone wraz z pożywieniem. W przypadku chelatów sytuacja ta ulega znacznej poprawie. Magnez chelatowany to dobrze wchłaniane przez organizm połączenie cząsteczki aminokwasu z tym pierwiastkiem. Chelatowany magnez został uznany przez organizację EFSA (European Food Safety Agency) za w pełni bezpieczny.

Magnez chelatowany - właściwości i zastosowanie

Dostępny w naszym sklepie magnez chelatowany 560 mg wit. B6 to dobrze wchłaniany oraz przyswajalny przez organizm kompleks magnezu i witaminy B6. Magnez chelatowany Aliness wspiera utrzymywanie zdrowych kości, zębów i prawidłowej gospodarki elektrolitowej oraz bierze udział w metabolizmie węglowodanów. Najistotniejszą funkcją magnezu w organizmie jest jednak utrzymywanie pobudliwości tkanki mięśniowej i nerwowej, a także kurczliwości mięśni gładkich i szkieletowych. Niedobór tego pierwiastka może więc prowadzić do zaburzenia krążenia, zaburzeń miarowego bicia serca, kurczliwości naczyń krwionośnych, a także nadmiernej pobudliwości układu nerwowego.

Magnez Aliness należy więc stosować jako wsparcie dla organizmu w stanach wyczerpania psychicznego i fizycznego oraz w długotrwałym stresie, a także w trakcie restrykcyjnej diety jako dobrze przyswajalne źródło uzupełniające szkodliwe niedobory. Zawartość witaminy B6 łagodzi dodatkowo objawy zmęczenia i znużenia, a także przyczynia się do prawidłowego metabolizmu energetycznego. Najważniejszą funkcją witaminy B6 w kompleksie jest jednak dodatkowe wspieranie wchłaniania magnezu chelatowanego.

Magnez chelatowany – cena

Zapotrzebowanie na magnez zwiększa się wraz z wiekiem. W chwilach zmęczenia, ciągłego stresu oraz intensywnej pracy ważne wsparcie dla organizmu przynosi magnez chelatowany. Cena za kompleks z witaminą B6 nie jest wygórowana, a korzyści dla organizmu nieocenione. Dostępne w naszym sklepie pojemne opakowanie Aliness – magnez chelatowany wystarczy na wiele dni stosowania, a Ty nie będziesz musiał się martwić, że szybko zabraknie Ci zażywanego suplementu.

Skład: diglicynian magnezu, witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć - glicerol, woda

Zawartość opakowania: 100 kapsułek

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka w trakcie posiłku

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zaleca się stosowanie zrównoważonej i zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Produkt nie posiada żadnych substancji/dodatków technologicznych.

Nazwa substancji 1 kapsułka
Jony Magnezu101 mg 27% ZDS*
Witamina B62,10 mg 150% ZDS*

*ZDS – zalecane dzienne spożycie

PRODUCENT: Medicaline

Oceń 
2020-05-26

Aliness magnez chelatowany

Preparat bardzo dobrej jakości. Odkąd biorę magnez jako suplement diety od Naturalnie Zdrowe, nie mam już problemów ze skurczami mięśni.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  24 - liczba produktów w tej samej kategorii

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  czytaj na blogu

  Produkt dodany do porównania