Zamówienia wysyłamy w terminie do 3 dni roboczych.

UWAGA! Ze względu na stan epidemiczny w kraju - brak możliwości płatności gotówką przy odbiorach osobistych w siedzibie firmy!

Łuska babki jajowatej - właściwości lecznicze i zastosowanie

Łuska babki jajowatej - właściwości lecznicze i zastosowanie

Babka jajowata to wartościowa roślina o szerokim zastosowaniu, ceniona przez zwolenników medycyny naturalnej. Jej ojczyzną są Wyspy Kanaryjskie. Posiada charakterystyczne lancetowate, lekko owłosione liście, jednak najcenniejszą częścią tego niezwykłego zioła są łuski stanowiące bogate źródło błonnika.

Łuska babki jajowatej

Łuski babki jajowatej (zwane również zamiennie łupinami) okalają jej niewielkie nasiona i nie bez powodu są kluczowym składnikiem wielu naturalnych kosmetyków, zawiesin, czy suplementów diety. Jakie są najważniejsze właściwości tej uniwersalnej rośliny i w jaki sposób najlepiej ją stosować?

Właściwości lecznicze łuski babki jajowatej

Babka jajowata jest ceniona przede wszystkim ze względu na zawartość naturalnego błonnika, tak ważnego w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu (jego niedobór często powoduje problemy z wypróżnianiem). Łuska babki jajowatej zawiera mnóstwo związków śluzowych (m.in. arabinozę, galaktozę, ksylozę, kwas glukuronowy), które mają dobroczynny wpływ na pracę układu trawiennego m.in. pobudzając perystaltykę jelit.

Regularne stosowanie łuski tej wyjątkowej rośliny może przynieść znaczącą ulgę osobom borykającym się z przewlekłymi zatwardzeniami, wzdęciami i hemoroidami. Babka jajowata może również okazać się pomocna w procesie odchudzania (błonnik pęczniejąc w żołądku daje uczucie sytości i hamuje tym samym apetyt) i oczyszczania organizmu z toksyn – jest więc szczególnie polecana osobom chcącym zrzucić zbędne kilogramy.

Zastosowanie łuski babki jajowatej

Najpopularniejszą formą stosowania babki jajowatej jest sporządzenie z niej naparu. Po namoczeniu łusek (1-2 łyżki) w szklance ciepłej wody wskutek ich pęcznienia powstaje śluzowata mieszanka, którą należy pić raz dziennie. Innym sposobem wprowadzenia rośliny do naszej codziennej diety jest dodanie 10-15 g  łusek do koktajli warzywnych, zup, sałatek, czy też sosów (pamiętajmy, aby zaraz po włączeniu jej do stałego menu zwiększyć ilość przyjmowanych płynów do około 2 l dziennie).

Mamy nadzieję, że dzięki lekturze naszego artykułu wzrośnie grono i tak licznej już grupy zwolenników babki jajowatej. Zachęcamy do odwiedzin naszego internetowego sklepu ze zdrową żywnością wszystkie osoby, które chcą zacząć stosować to dobroczynne zioło. Zapewniamy korzystne ceny, szybką wysyłkę i profesjonalne doradztwo w doborze odpowiednich produktów.

Kup teraz łuski babki jajowatej

< Wróć do bloga Następny wpis >
Produkt dodany do porównania