Jod (jodek potasu) 200 µg/400 µg x 200 Vege tabs

jod jodek potasu

Jod (jodek potasu) 200 µg/400 µg x 200 Vege tabs

Bezpłatna dostawa już od 199zł

29,90 zł
Brutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 2 punktów lojalnościowych.


Jod należy do pierwiastków, które są niezbędne do funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jest niezastąpiony przy prawidłowej pracy ważnego organu, jakim jest tarczyca. Jest ona częścią układu hormonalnego człowieka i odgrywa istotną rolę w procesach metabolizmu tlenowego, a także produkcji ciepła i równowagi bilansu energetycznego. Z tego powodu tak istotne jest dbanie o prawidłową pracę gruczołu tarczycowego.

Pogorszenie stanu tego organu wpływa istotnie na metabolizm, a także ma negatywny wpływ na procesy trawienne, apetyt, a nawet na kondycję skóry i włosów. Problemem są zaburzenia sprawiające nadmierne lub zbyt niskie wytwarzanie niektórych hormonów. W obu przypadkach jest to sytuacja niepożądana i wymagająca interwencji. By zmniejszyć ryzyko wystąpienia takich przypadłości, warto zawczasu zadbać o tarczycę. Najlepiej za pomocą diety lub suplementów, które pozwolą uzupełnić ewentualne niedobory.

Jod, a jodek potasu

Choroby tarczycy zawsze odbijają się mocno na kondycji i funkcjonowaniu naszego ciała. Dla skutecznej ochrony przed pogorszeniem stanu zdrowia, należy rozważyć suplementację jodkiem potasu. Jod jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowej pracy gruczołu tarczycowego. Z kolei jodek potasu to nieorganiczny związek chemiczny zwany też solą potasową kwasu jodowodorowego. To właśnie w takiej postaci najczęściej występuje jod, który przyjmowany jest jako suplement.

Prócz wpływu na tarczycę jodek potasu ma też inną istotną zaletę - skutecznie chroni przed radioaktywnymi efektami, które mają miejsce podczas awarii elektrowni atomowej lub wybuchu ładunku jądrowego. To właśnie jodek potasu był jednym ze składników tzw. płynu Lugola, który po katastrofie w Czarnobylu był podawany dzieciom i dorosłym.

Jodek potasu bez potrzeby to zły pomysł

Należy podkreślić, że profilaktyczne przyjmowanie jodku potasu w dawkach wydawanych na receptę nie powinno mieć miejsca. Może to być powodem wielu negatywnych skutków, które przeważają nad zaletami takiego postępowania. W przypadku niektórych chorób np. Hashimoto mogą nasilać objawy. Przyjmowanie powinno odbywać się pod kontrolą lekarza albo być uzasadnione np. ochroną przed skutkami promieniowania. W przeciwnym razie należy sięgnąć po sprawdzone suplementy z optymalnymi, dziennymi dawkami.

Jak uzupełnić jod w organizmie?

Aliness Jod (jodek potasu) to preparat zawierający 400 ug jodku potasu w każdej tabletce, a opakowanie zawiera 200 tabletek, co przekłada się na ponad roczny zapas suplementu (sugerowane dzienne spożycie to ½ tabletki). Dodatkowo tabletki wykonane są bez użycia produktów odzwierzęcych i spełniają założenia diety wegańskiej.

Preparat można szczególnie polecić osobom zmagającym się z niedoborami jodu, chorobami tarczycy, ale też z chorobami grzybiczymi skóry. Co istotne, zbyt niska ilość pierwiastka może skutkować obniżeniem inteligencji u dzieci i kłopotami z nauką. U dorosłych ma wpływ na problemy z płodnością. Należy podkreślić, że dla prawidłowego wpływu jodu, należy również zadbać o odpowiednią podaż innych pierwiastków i witamin, np. magnezu, miedzi i witamin z grupy B. Nieoceniona jest również odpowiednia dieta, szczególnie uwzględniająca ryby morskie.

UWAGA: najlepiej spożyć przed 08.2024

Skład:

jodek potasu (jod), celuloza mikrokrystaliczna

Dawkowanie:

1/2 tabletki dziennie (200 ug jodu, 133% RWS)

Producent: Medicaline

Dystrybucja: Naturalnie Zdrowe Barbara Bućko

E1996

Aby móc dodać opinię, musisz się zalogować i zakupić ten produkt.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło