Rabat

MALTITOL NATURALNY ZAMIENNIK CUKRU 1kg Powiększ

MALTITOL NATURALNY ZAMIENNIK CUKRU 1kg17,80 zł

27,80 zł

-10,00 zł

Skład

100% Maltitol krystaliczny 1000g

Właściwości Maltitolu

Maltitol to całkowicie naturalny zamiennik cukru (sacharozy) lub też alternatywa dla Erytrolu oraz Ksylitolu. Pozyskiwany jest z ziaren zbóż, a jego smak i stopień słodkości są najbardziej zbliżone cukru spożywczego. Bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, tworząc bezbarwny roztwór. Jest o połowę mniej kaloryczny od cukru. Można go używać zarówno do pieczenia, jak i gotowania. Nie powoduje ryzyka próchnicy, ponieważ nie jest rozkładany do postaci kwasów przez bakterie znajdujące się w przestrzeniach między zębami.

Zastosowanie Maltitolu

Ze względu na swoje właściwości Maltitol znajduje zastosowanie przy produkcji spożywczej, suplementów diety, odżywek oraz wszędzie tam, gdzie pożądane jest obniżenie kaloryczności lub eliminacja sacharozy.
W warunkach domowych warto po prostu zastąpić nim cukier w cukiernicy i stosować do słodzenia herbaty, kawy czy kakao. Należy pamiętać, że Maltitol jest dobrze tolerowany przez organizm człowieka, jednak większe jego ilości mogą powodować wzdęcia i inne problemy gastryczne. Z tego powodu zaleca się spożycie na dobę 20g do 50g Maltitolu.

Wartość odżywcza w 100g:

Wartość energetyczna: 240kcal /1005kJ

Białko: 0g

Węglowodany: 98g

- w tym alkohole wielowodorotlenowe: 98g

Tłuszcz: 0g


Informacja o alergenach: w zakładzie wykorzystywane są surowce zawierające: gluten, sezam, orzeszki ziemne, inne orzechy. Pomimo dołożenia wszelkich starań nie można w 100% wykluczyć wystąpienia w produkcie tych surowców.

Kraj pochodzenia: Włochy

Sposób przechowywania: przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Opakowanie produktu: może różnić się wyglądem w zależności od partii towaru.

Termin przydatności do spożycia: data znajduje się na opakowaniu

Napisz opinię

8 - liczba produktów w tej samej kategorii

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do porównania