Jak pozbyć się trądziku w naturalny sposób?

 –  NaturalnieZdrowe.pl  08/23/2019 15:20:52     Zdrowie i uroda    Komentarze 0

Trądzik to problem natury estetycznej oraz zdrowotnej, klasyfikowany jako choroba skóry o różnorodnym podłożu. Do jego powstawania najczęściej dochodzi pod wpływem zmian hormonalnych oraz nadmiernego wytwarzania sebum. Stan taki często powoduje zapalenie mieszków włosowych, podczas którego pojawiają się nieestetyczne wypryski. Trądzik młodzieńczy może powstawać również w wyniku nadmiernej pracy gruczołów łojowychZanim jednak udasz się do dermatologa, sprawdź jak wyleczyć trądzik domowymi metodami. Naturalne maseczki i specyfiki, redukcja stresu, a także prawidłowe odżywianie potrafią zdziałać cuda!

Sposoby na trądzik prosto z Twojej kuchni

Problemy z cerą mogą dotyczyć zarówno młodzieży, jak i dorosłych. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, że mogą one sygnalizować zaburzenia gospodarki hormonalnej. Nie bez znaczenia pozostaje tu również nasz styl życia. Stres oraz dieta pełna przetworzonych produktów spożywczych z dużą ilością soli, cukru, tłuszczów nasyconych oraz konserwantów to tylko nieliczne z czynników, nad którymi należy popracować. Nasze niezdrowe nawyki żywieniowe mogą znacznie pogorszyć kondycję skóry twarzy. Ta jest najbardziej narażona na wystąpienie zmian trądzikowych.

Domowe sposoby na trądzik pozwalają wykorzystać produkty codziennie obecne w naszej kuchni do sporządzania zdrowych dań oraz maseczek nakładanych bezpośrednio na skórę. Wśród swoich zapasów powinniśmy więc poszukać źródeł witaminy A i E, cynku, przeciwutleniaczy, węglowodanów złożonych oraz związków przeciwzapalnych i bakteriobójczych. Leczenie trądziku, zwłaszcza w przypadku wystąpienia delikatnych wyprysków, można zacząć od naturalnych preparatów. Poniżej kilka gotowych sposobów na to, jak pozbyć się trądziku!

Domowe sposoby na trądzik

Tonik i napar z czystka

Czystek to naturalne remedium na problemy skórne. W kosmetyce chętnie wykorzystuje się go jako dodatek do produktów walczących z trądzikiem oraz problemami skórnymi. Redukuje on również przebarwienia oraz pomaga w pozbyciu się blizn po zmianach trądzikowych. Wszystko to dzięki wysokiej zawartości olejków antybakteryjnych oraz substancji kojących.

Stosowanie:

Czystek najlepiej aplikować zewnętrznie, jako tonik do codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej. Po przygotowaniu naparu oraz jego przestudzeniu płyn należy nanieść na wacik i przemywać twarz nawet kilka razy dziennie. Innym rozwiązaniem jest nakładanie maseczki z czystka o działaniu oczyszczającym oraz regeneracyjnym. Nie należy również zapominać o regularnym popijaniu naparu z czystka. Pozwala to poprawić kondycję skóry od wewnątrz oraz oczyścić organizm z toksyn i metali ciężkich.

Maseczka z kurkumy i oleju kokosowego

Kurkuma znana jest ze swoich właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwzapalnych i przeciwgrzybicznych. Dodatkowo pozwala rozprawić się z przebarwieniami skórnymi, a także rozjaśnia cerę zmęczoną. Olej kokosowy nierafinowany natomiast zasobny jest kwas laurynowy o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwwirusowym oraz przeciwgrzybiczym, dzięki czemu jest w stanie odżywiać skórę oraz zwalczać zmiany trądzikowe. Połączenie tych dwóch składników stanowi więc idealne rozwiązanie w walce z problemami skórnymi.

Stosowanie:

1 łyżeczkę kurkumy mieszamy z 3 łyżeczkami oleju kokosowego na gładką masę. Po uzyskaniu gęstej pasty należy zaaplikować ją na twarz i odczekać minimum 20 minut. Najlepiej, jeśli zabieg wykonany będzie tuż przed snem. Trzeba bowiem pamiętać, że maseczka może delikatnie barwić skórę na żółty kolor. Kiedy wyznaczony czas minie, maseczkę usuwamy delikatnie wacikiem, a twarz przemywamy wodą.

Co na trądzik - maseczka z siemieniem lnianym

Siemię lniane zaliczane jest do grupy superfoods, co świadczy o jego wyjątkowych właściwościach zdrowotnych. Wskazane jest zarówno jego regularne spożywanie, jak i stosowanie w postaci maseczki u osób borykających się ze zmianami skórnymi. Wysoka zawartość kwasów omega-3, omega-6 oraz omega-9 wspiera leczenie trądziku, egzemy oraz łuszczycy, przyspieszając proces regeneracji skóry. Nasiona siemienia lnianego zawierają również istotny z punktu widzenia skóry cynk, witaminę E oraz witaminy z grupy B, które odżywiają skórę oraz wspierają zachowanie młodości.

Stosowanie:

Do przygotowania maseczki możemy wykorzystać całe lub mielone siemię lniane. Dwie łyżeczki ziaren lub łyżkę lnu zmielonego należy zalać wodą do wysokości ziaren. Całość parzymy pod przykryciem przez 5 minut. Po przestudzeniu powstałą papkę nakładamy na twarz i pozostawiamy na 20 minut. Po tym czasie maseczkę należy delikatnie spłukać pod bieżącą wodą. Do maseczki możemy również po przestudzeniu dodać sok z cytryny lub łyżkę miodu i jogurtu naturalnego, aby uzyskać efekt złuszczający, rozjaśniający oraz oczyszczający.

Jacek Sieradz

W Naturalnie Zdrowe obecny od kilku lat. Gorliwy zwolennik idei slow life i racjonalnego podejścia do spraw żywienia. W swoich wpisach opisuje zdrowe produkty i ich właściwości oraz przedstawia, jak i dlaczego warto z nich korzystać. Zagadnienia związane z szeroko pojętym zdrowym trybem życia stara się prezentować w sposób przystępny, aby nawet laik mógł czerpać z nich maksimum pożytku i informacji. Miłośnik odkrywania nowych destynacji i lokalnych smaków. Po godzinach fan westernów i oddany właściciel staffika.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodawać komentarze
  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z zamówieniem. Więcej w Polityce prywatności.

Posiadasz już konto
Zaloguj się lub Zresetuj hasło